Сотні мітингувальників воюють за зону відпочинку. Вже вдруге у Дніпрі, біля Полтавського шосе, жителі Березанівки та Обухівки збираються для протесту. Їх улюблену зелену зону огородили парканом. Люди побоюються, що дуже скоро, аби потрапити на берег місцевого озера, доведеться платити. Хто та для чого захоплює територію?
Від самого ранку біля санаторію «Лісовий», що на Полтавському шосе, люди стоять із плакатами. Намагаються захистити ліс та озеро від «загарбників». Такий собі Юрій Ройзін, який вже більше місяця незаконно зводить паркан на 13,5 гектарах муніципальної землі.
“Чому нас ніхто не спитав? Ми проти цього. Вийдіть до нас на діалог”.
Що тут буде, чіткої інформації людям не дають. Минулого разу тутешні охоронці заявили: нічого не знають про забудову. Тепер чуємо нові версії.
Сергій, охоронець: “Тут будет зона отдыха”, – “Вона буде платна?” – “Ну да”.
Інформація неофіційна. За документами, 6 та 7,5 гектарів землі виділили на рекреаційні цілі — капітальне будівництво для них не передбачається.
Місцеві жителі вже виходили на мітинги, тепер перекривають дорогу.
Наталя Крайня, учасниця протесту: “Я борюсь за те, що я не маю чіткої інформації що відбувається на території нашого улюбленого місця відпочинку. Коли ми прийшли з дітьми, ми побачили високий паркан. Діти були засмучені, усе це зроблено руками дітей”.
Христина Надєєна, учасниця протесту: “Я тут с детства отдыхала. Мы тут купаемся, гуляем в лесу, катаемся на квадриках. У меня родилась маленькая сестричка и она гуляет со мной в лесу. Все закрыли забором – железный, с большими столбами”.
Активісти вже декілька днів збирають підписи для знесення незаконного паркану.
Тетяна Харченко, ініціаторка мітингу: “Підписів ми зібрали більше двох тисяч. Дуже багато людей зараз на роботах, тому підписи збиралися. Ми збирали підписи біля АТБ, в магазинах. Люди дуже активні”.
Представники «Дніпровського лісового господарства» цього разу прийшли з відповідними документами, але вкотре пояснюють: вдіяти нічого не можуть.
Юрий Зідра, лісничий Обухівського лісництва: “Паркан временний, временні споруди. Я считаю, что это временный, а вообще-то должны определить эксперты, я не эксперт. Я считаю, что это временный, у него нет ленточного фундамента”.
Після протесту активісти з зібраними підписами вирушили до обласної держадміністрації. Там людей втішили: вбачають явне порушення.
Олександр Карпенко, заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації: “Підписаний договір. Договір на цей час порушений, як ми вважаємо. Тому ми будемо з цим розбиратися”.
Олександр Карпенко запевнив: через декілька днів зі всім розберуться та відправлять документи до суду.
Віра Танська, активістка: “Ми дуже задоволенні, що нас підтримують, підтримують наші дії. Тому ми будемо чекати пару днів на відповіді та на заключення”.
Отже, паркан дійсно є незаконним. Але на остаточний вердикт чекаємо через кілька днів. Якщо відповідь буде незадовільна, місцеві пообіцяли піти на Київ.