Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Біля берега Дніпра утворилася дивна біла пляма

Біля берегу Дніпра, на перетині вулиць Січеславська набережна і Половицька, утворилася дивна біла пляма. Поки місцеві мешканці плутаються у здогадках звідки вона взялася, калюжа помалу перетворюється на острів з бруду і застиглої незрозумілої речовини. Звідки вона, чи безпечна для оточення і як довго псуватиме зовнішній вигляд набережної?

-Вот это я первый раз вижу. Не знаю. Что-то похожее на известь. Это сток. Надо просто выяснить откуда эти стоки. 
– Тут даже гадать нечего что это такое
– Будівельне сміття.
– Да.
– А часто ви тут таке бачите?
– Последнее время это стало. В том году такого здесь не было.

-Это последние года два, наверное. Вот как начали строить метро, как начали его взрывать, вот это вот выброс сюда идёт. Раньше такого не было.

А ще, кажуть місцеві мешканці, влітку калюжа — джерело неприємного запаху. Більшість думок щодо її походження — це  виливи з будівництва нових станцій метро. Дивну білу пляму періодично розчищають, та через час вода знову забарвлюється, а цей відрізок набережної перетворюється на болото.

“Если есть течение, то запах небольшой. Это вот за последние полгода очень увеличилось. Очень много людей, которые гуляют по набережной – приезжие. Это знаете, как-то неприятно”.

Комунальники пояснюють: рідина технічного походження, здебільшого – це дійсно залишки від будівництва нових станцій метро у Дніпрі. У воду суміш потрапляє з колектору, і окрім будівельних матеріалів, а точніше – білої глини – складається з бруду і сміття, який у каналізацію зкидають мешканці прилеглих районів.

Михайло Ступак, начальник відділу гідроспоруд та інженерного захисту комунального підприємства «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів»: “В даному місці, де розташований ресторан “Поплавок”, виходить колектор зливової каналізації. Даний колектор збирає дощову дренажну воду. Також в даний колектор потрапляють незаконні врізки побутової каналізації, що дає свій характерний запах і окрас. Також підземні дренажні води зі станції метро, що будується.

Виливи у цьому місті комунальні служби регулярно розчищають, проте, за два-три місяці колектор знову потребує очисних робіт.

Михайло Ступак, начальник відділу гідроспоруд та інженерного захисту комунального підприємства «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів»: “Ми проводили очищення даного випуску. Також у нас він в поточному обслуговуванні і ми будемо його чистити на регулярній основі декілька разів на рік. Ми бачимо, що вже потрібно очищувати, і це і є в наших планах”.

Навести лад на цій ділянці набережної планується до кінця року. А поки, запевняють комунальники, не варто перейматись екологічною безпекою — техногенної катастрофи ця калюжа не спровокує.