Скорочення світлового дня — це привід задуматися про безпеку на дорогах для всіх учасників дорожнього руху. Проте, в особливій небезпеці нині саме пішоходи. Тому містянам варто подумати про світловідбивні елементи на одязі, а також переходити дорогу тільки у чітко встановлених місцях.
Пані Алла дотримується всіх правил дорожнього руху. У місцях, де немає світлофору або пішохідного переходу, вона дорогу не переходить.
Алла Василівна, дніпрянка: «У нас було декілька випадків. Ми живемо в цьому домі №37, і було декілька випадків, що наших сусідів збивали. Дуже важкі наслідки були».
Щороку в Дніпрі задля безпеки пішоходів та водіїв оновлюють дорожні знаки та наносять дорожню розмітку фарбою і пластиком.
Михайло Солярчин, начальник виробничого відділу КП «Транспортна інфраструктура міста» ДМР: «Нанесено 172 км ліній фарбою. Ще нанесено 10000 кв.м пішохідних переходів теж фарбою. Також пластиком були проведені роботи — це 70 км нанесено осьових ліній пластиком та 9 тисяч кв.м пішохідного переходу».
У місті продовжують встановлювати нові дорожні знаки. За рік заплановано відновити близько 1200 одиниць.
Торік у Дніпрі тестували системи безперебійного живлення для світлофорів — акумуляторів. У разі відключення живлення вони працюють декілька годин.
Володимир Савватєєв, в. о. провідного інженера-енергетика КП «Транспортна інфраструктура міста» ДМР: «Був створений перелік Національною поліцією з 22 світлофорних об’єктів, на яких необхідно першочергово встановити дані акумулятори на час планових відключень. Але наше підприємство переглянуло цей перелік і додало ще 11 світлофорних об’єктів».
На завантажених перехрестях міста понад 30 світлофорів будуть працювати навіть у разі вимкнення електроенергії.
Пішоходам не варто забувати і про світловідбивні елементи на одязі. Теж саме стосується і велосипедистів.
Алла Малиновська-Поправка, заступниця начальника відділу зав’язків з громадськістю УПП у Дніпропетровській області: «Найдоцільніше вони виглядають саме внизу, а саме — на ніжках, тому що світло фар потрапляє в першу чергу на асфальт, відповідно, дуже добре відсвічується».
Світловідбивачі можна побачити на відстані понад 3 сотні метрів. Придбати їх можна в будь-якому магазині канцтоварів.
У Дніпрі більше 2,5 тисяч камер відеоспостереження. Фахівці Ситуаційного центру контролюють безпекову ситуацію в місті та оперативно реагують на події. Мешканці міста можуть звернутися та отримати відео з камер спостереження. Здебільшого вони стосуються ДТП, порушення правил дорожнього руху чи псування майна.
Ілона Сімонова, начальниця відділу обробки даних КП «ІНФО – РАДА – ДНІПРО» ДМР: «З початку 2023 року ми вже отримали і надали відповіді на 1137 запитів. За останній місяць, з 19 вересня по жовтень, ми відповіли майже на 200 запитів містян на отримання відео з камер відеоспостереження».
Якщо ви хочете отримати відео з камер спостереження, потрібно заповнити Google документ.
Читайте також: Більше 1 мільярда гривень за послуги теплопостачання: як дніпрянам погасити борги
https://www.youtube.com/watch?v=vbPCtX7PSVY