Site icon Телеканал «ДніпроTV»

«Це було доволі легко», — дніпрянка розповіла, як отримала грант на розвиток власного бізнесу

Урядовій грантовій програмі «єРобота» 2 роки. Її мета — допомогти підприємцям розширити або відкрити власну справу. Для цього їм виділяють безповоротну фінансову підтримку від 50 до 250 тис. гривень.

За час існування «єРоботи» нею скористалось 18 тис. бізнесменів, з них майже 350 саме у Дніпрі.

Одна з таких бізнесвумен — пані Олександра. Жінка понад 20 років у стоматології. На початку повномасштабного вторгнення виїхала за кордон. В Україні у неї залишився невеличкий стоматологічний кабінет. Дізнавшись про «єРоботу», вирішила повернутися та розширити справу.

«У мене не було жодних складнощів в отриманні цього гранту. Стоматологія — стабільний бізнес, тож отримати кошти було доволі легко. Це дозволило придбати додаткове обладнання та працевлаштувати ще 4 людини. Тепер у нас є лікар-ортодонт, 2 адміністратори і 2 медсестри. Це дійсно дало можливість розширитися і надавати послуги більшій кількості містян», — каже Олександра Жарикова, стоматологиня, учасниця Урядової грантової програми  «єРобота».

Пані Єлизавета до подання заявки на отримання гранту лише готується. Жінка засновниця вітчизняного бренду жіночого одягу. На отримані кошти хоче закупити сировину та найсучасніше обладнання для швейної фабрики.

«Це дозволить нам створювати цікавіші речі та збільшити обсяги виробництва. Зараз це особливо актуально, адже ми збільшуємо розмірну сітку, аби всі дівчата могли купувати якісні та гарні речі від українського виробника. Зараз розробка моєї заявки вже на фінальному етапі. Залишилось ще раз вичитати бізнес-план. До середини серпня думаю встигну її подати. В мене немає сумнівів, що я отримаю грант», — ділиться Єлизавета Караван.

Найчастіше отримані гранти «єРобота» дніпряни витрачають на відкриття чи розвиток кав’ярень, пекарень, салонів краси, швейного виробництва, освітніх центрів. Також у тренді відкриття закладів торгівлі, будівництво, СТО.

«Більшість учасників — підприємці з досвідом, які беруть грант на масштабування бізнесу. Проте 20% грантоотримувачів — це люди, які тільки починають власну справу. Серед отримувачів мікрогрантів 55 % жінок, 36 % чоловіків та 9 % юридичних осіб. Понад 70 % з них мають вищу освіту. Обов’язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць, у залежності від суми гранту. Інформацію щодо його отримання за програмою «Власна справа» можна знайти на порталі Дія», — розповіла очільниця інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міськради Тетяна Янушкевич.

Читайте також: Отримайте кешбек від оплати поїздок у комунальному транспорті!