Ветеран, діючі військові та цивільні об’єдналися і збирають ударні дрони власноруч. За місяць вони обладнали майстерню та виготовили 20 безпілотників. Першу партію передали захисникам 128 бригади ТрО.
Миколі було трохи більше шістдесяти років, коли почалась велика війна. У військкоматі йому відмовили, але чоловік зміг долучитися до 128 бригади ТрО. Служив заступником командира взводу стрілецького батальйону. Через півроку його звільнили через вік. І тоді він вирішив допомагати бійцям вже як волонтер. Возив побратимам їжу, свічки, маскувальні сітки.
«Хлопці почали просити дрони, це, мабуть, найнеобхідніша річ, яка зараз повинна бути в кожній роті, взводі. І ми перейшли на виготовлення дронів», – розповідає Микола Остапенко (позивний Ост) – ветеран 128 бригади ТрО, волонтер.
Перший «мавік» купили, а потім разом з однодумцями вирішили самостійно збирати дрони. Обладнали майстерню, закупили комплектуючі і приступили до роботи.
«З середньою освітою людина може це робити дуже легко. Треба мати елементарні навички у паянні, читанні схем. З часом прийде досвід», – ділиться Микола Остапенко.
За місяць команда з п’ятьох людей зібрала два десятки ударних дронів. Перед тим, як їх віддати бійцям, БПЛА тестують у польових умовах.
Перші дрони вже передали захисникам 128 бригади ТрО.
Наступна партія поїде до 93 та 151 бригади. Ветеран розповідає, у ворога багато дронів, тож в нас має бути ще більше.
«Кожен дрон – це врятоване життя наших хлопців. Краще загубити дрон, ніж послати туди людей, а потім вони будуть 300-тими. Нам доставляє велику гордість і радість, що ми можемо таким чином допомагати нашим, не будучи там, ми воюємо з ворогом», – каже Микола Остапенко
Микола з нетерпінням чекає від бійців відео, як зібрані ним дрони вбивають російських окупантів та нищать ворожу техніку.
Читайте також: Вижив після скиду гранати. Дніпро. Історія реабілітації штурмовика із ЗСУ