Понад 450 мільйонів гривень збитків завдано довкіллю внаслідок порушень, виявлених на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований – йдеться на сайті відомства.
Держекоінспекція виявила на підприємстві незаконне розміщення шламу агломераційних цехів на одній із земельних ділянок, що не призначена для видалення таких відходів. Зокрема, територія не обладнана системою відводу поверхневих стічних вод, по периметру відсутнє обвалування, відсутня інформація щодо гідроізоляції дна місця складування шламів. При цьому такі відходи містять у своєму складі оксиди заліза, важкі метали, які при потраплянні у грунт можуть спричиняти забруднення підземних водоносних горизонтів.
«Під час позапланової перевірки підприємства Держекоінспекція встановила, що проектно-технічна документація на влаштування місця просушки шламу та висновок з оцінки впливу на довкілля відсутні. Також немає у підприємства паспорту місця видалення відходів. Це суперечить вимогам природоохоронного законодавства, а розміщення шламів прирівнюється до засмічення території.
За це порушення Держекоінспекція розрахувала збитки на суму 456,7 мільйона гривень. Претензія на добровільне відшкодування вже спрямована підприємству. У разі відмови сплачувати цю суму, Держекоінспекція буде стягувати кошти у судовому порядку», – додав Андрій Мальований.
Він зазначив, що ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжує працювати з численними порушеннями природоохоронного законодавства.
«Замість того, щоб вчасно вкласти кошти у налагодження системи поводження з відходами, осучаснення обладнання тощо, наразі компанія має відшкодовувати величезні збитки, які вона завдала довкіллю своїми безвідповідальними діями», – наголосив Андрій Мальований.
Посадовець підкреслив, що Держекоінспекція буде продовжувати виходити на позапланові перевірки ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», розраховувати нові збитки та виписувати штрафи, аж доки підприємство не забезпечить комплексну модернізацію потужностей і не приведе свої промислові процеси у відповідність до природоохоронного законодавства.
Читайте також: СБУ шукає свідків вибуху у Дніпрі