Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Вплив війни: як працюють заклади харчування у Дніпрі

Втрата постачальників, неможливість імпорту продуктів та логістичні проблеми. Це лише частина викликів, з якими стикнулися заклади харчування Дніпра та всієї України від початку повномасштабного вторгнення. Проте за 19 місяців війни деякі підприємці змогли не лише відновити роботу, а й увесь цей час допомагають нашим захисникам. Окрім цього у Дніпрі знаходять “нове життя” численні бізнеси, що були змушені припинити роботу у власних містах через бойові дії чи окупацію.

Попри повномасштабне вторгнення заклади харчування у Дніпрі продовжують свою роботу. Ба більше, у місті відкриваються нові ресторани, бари та кав’ярні.

Є й такі, що з першого дня великої війни готують для наших захисників. Серед них й ресторан “Черчілль”.

“Ось ми для них приготували смажену картоплю з зеленю, курячий шніцель та млинці з сиром і родзинками. Ще в нас Олексій кондитер випік пиріг для хлопців”, – каже шеф-кухар Дмитро Єгупов.

Понад 1000 страв на день готували тут від лютого місяця, аби наші оборонці мали гарячий обід та вечерю. Зараз кількість поменшала, проте заклад продовжує забезпечувати декілька підрозділів.

“Ми вважаємо, що наша робота, допомога станом на зараз, на прикладі приготування їжі – це мізерне, що ми можемо зробити, тому що вони віддають життя та здоров’я за нашу свободу”, – зазначив Дмитро Єгупов.

Перемагаючи виклики війни, заклад продовжує працювати.

“Зараз, напевно, ми меньше піклуємось про дохід, а більш піклуємось про людей, які працюють також у нас, є мотивація – ми працюємо для ЗСУ. Ми зараз платимо податки в державу, тим самим підтримуємо економіку середнього бізнесу”, – розповів керуючий рестораном Павло.

Є і ті,хто попри війну побудував новий бізнес з нуля.

Віктор – родом з Краматорська, 15 років працював у банківській сфері, але мріяв про свою справу.

“Я просто працював багато в різних компаніях, які мають відношення до харчової промисловості, потрохи ідеї збирались, збирались, і от вони зібрались в одну мрію, яку ми і зробили”, – ділиться переселенець, власник закладу швидкого харчування Віктор Місюль.

Чоловік багато подорожував країнами Європи, тож від початку знав що хоче бачити у своєму закладі.

Окрім Віктора ще чимала кількість підприємців обрала містом для побудови нового життя саме Дніпро.

Читайте також: Кейтерингове харчування та безпечне навчання: як діють реформи в школах Дніпра