Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Востаннє бачила чоловіка у грудні 2021 року: історія полоненого морського піхотинця

На воді та суші тримають оборону. 23 травня в Україні відзначають День морської піхоти. Та наразі чимало військових знаходяться у російському полоні. Історією одного піхотинця поділилася його дружина Анастасія. Чоловік із перших днів великої війни боронив Маріуполь.

Понад місяць з побратимами стримували наступ ворога. Та вже понад 2 роки жінка чекає на повернення з полону. Останній раз свого чоловіка Анастасія бачила у грудні 2021 року.

“Він щиро любить цю країну. Його глибоко турбує її безпека, тому він вирішив стати військовим і захищати всіх нас”, – сказала дружина полоненого захисника Анастасія Грановська.

Такими словами описує свого чоловіка Анастасія. Ренат – морський піхотинець, захищав Україну з 2016 року. У перші дні повномасштабної війни у складі 501 окремого батальйону боронив Маріуполь. Наразі він у полоні. Жінка каже, останній раз чоловіка бачила у грудні 2021 року.

“Він телефонував 24 лютого, 28 лютого, також 1 березня і 18 березня 2022 року. Я чула його востаннє 18 березня, коли він сказав, що їм нема чого їсти. Я хотіла запитати, чи правда те, що кажуть про маріупольців, які топлять сніг, і він підтвердив це”, – розповіла Анастасія.

Понад місяць чоловік з побратимами міцно відбивали атаки ворога. Проте 4 квітня 2022 року російські війська взяли їх у полон. За її словами, 2 тисячі морпіхів потрапили у полон. Анастасія каже, дізналася про те, що чоловік у неволі на наступний день від волонтерки.

“Вона мені подзвонила і сказала, що 501 батальйон у полоні. Я не могла в це повірити, тому почала шукати інформацію та телефонувати на гарячі лінії. Мені казали, що все гаразд, вони воюють. Якби цілий батальйон дійсно потрапив у полон до росіян, про це вже б кричали всі”, – каже Анастасія.

Жінка намагалася вийти на зв’язок з чоловіком та неодноразово відправляла листи, проте вони не доходили. А ось їй повідомлення від чоловіка надійшли.

“Це, звісно, було у вересні 2022 року. Я знаю, що саме він писав, що він живий, і це мене дуже тішить. З його боку надходить звісточка, якщо обмінюють хлопця з колонії або з його камери. Вони обов’язково зв’язуються зі мною і розповідають про те, як чоловік тримається”, – зазначила вона.

Жінка додає, всього вдалося повернути близько 3 сотні морських піхотинців. Анастасія у Києві доєдналася до мітингів, аби нагадати про повернення полонених. Жінка вірить, що її чоловік теж буде вдома, де його чекає 3-річна донька.

23 травня в Україні відзначають день морської піхоти. Це мужні військові, які несуть службу і на морі, і на суші. І наразі продовжують захищають Україну на всіх ділянках фронту.

Читайте також: У Нікополі голову позаштатної військово-лікарської комісії районного ТЦК затримали на хабарі