Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Вакцинація залишається дієвою профілактикою COVID-19: як зробити щеплення у Дніпрі

Щороку з початком осені спостерігається підвищення захворюваності на коронавісну хворобу. У Дніпрі міські заклади охорони здоров’я надають допомогу пацієнтам із коронавірусною хворобою безкоштовно. Усі вони оснащені відповідним медичним обладнанням, яке придбано коштом міського бюджету ще на початку епідемії. Заклади постійно оновлюють запаси медикаментів, засобів індивідуального захисту.

За словами сімейної лікарки міського центру первинної медико-санітарної допомоги Олександри Юріївни, вакцинація залишається дієвою профілактикою COVID-19. За останніми рекомендаціями МОЗ проводиться базовий курс щеплення, тобто двічі. Потім – бустерна доза. А далі все залежить від групи ризику — кожні пів року чи 12 місяців

«Аби дізнатися, коли потрібно робити щеплення, слід звернутися до сімейного лікаря. Усі дані про пацієнта вносяться до електронної бази охорони здоров’я. Лікар може подивитися у системі, скільки щеплень вже зроблено і сказати, чи потрібно надолужити вакцинацію. Жодна доза не вважається втраченою. Тому, якщо минув уже більше ніж рік з моменту останньої вакцинації, радимо звернутися до сімейного лікаря і зробити бустерну дозу. Наш центр обслуговує близько 73 тис. населення. Від початку вакцинальної кампанії проти COVID-19 (з 2021 року) щеплення зробили близько 38 тис. людей. Вакцина в наявності. Перед щепленням людина підписує так звану інформовану згоду», — розповіла Олександра Юріївна.

Вона також зазначила: «За останній час темпи вакцинації проти COVID-19 знизилися. Вочевидь, це пов’язано з військовими діями, міграцією населення. Однак щеплення проти коронавірусу важливе, оскільки воно запобігає ускладненням від хвороби. Зокрема, це стосується пацієнтів із груп ризику. Передусім, йдеться про людей поважного віку з хронічними хворобами. А також тих, хто вже переніс COVID-19, має ускладнення чи онкологічні захворювання тощо. Таким людям потрібні кожні 6 та 12 місяців проходити ревакцинацію, аби тримався імунітет і організм зміг подолати вірусне навантаження. Навіть якщо людина і захворіє, то перебіг хвороби протікатиме у більш легкій формі. Дітей також вакцинуємо, починаючи з 5 років. Особливої підготовки для цього не потрібно. Бажано за два тижні не хворіти на вірусні хвороби».

Аби зробити щеплення, необхідно звернутися до свого сімейного лікаря або реєстратури медичного закладу.

У місті 12 центрів вакцинації. Людина може обрати той пункт, який для неї буде зручним. Дізнатися адреси центрів вакцинації можна у свого сімейного лікаря.

Дніпрянка Олена прийшла цього дня до одного з пунктів вакцинації зробити щеплення проти COVID-19: «Вважаю, що необхідно пройти вакцинацію. Це піклування про своє здоров’я. Звісно, сподіваюся не захворіти, але якщо так станеться, то впевнена, що перебіг буде у легкій формі».

Читайте також: Для підвищення мобільності медиків і соцпрацівників міжнародні партнери передали Дніпропетровській області три спеціалізовані автомобілі