Це відбувається через скорочення попиту населення в деяких відділеннях. Ці відділення повернуться до звичайного формату роботи і надаватимуть тільки поштові та фінансові послуги. Водночас центральні відділення та ті, де обмін ламп проходить активно, продовжать видавати світлодіоди.
У найвіддаленіших селах, які до проєкту обміну долучилися нещодавно, обмін триватиме до кінця квітня.
Водночас уже з 1 травня обміняти старі лампи розжарювання на світлодіоди можна буде у 23 відділеннях в містах-мільйонниках та обласних центрах країни, де все ще зберігається високий попит і потреба.
Як наголосили в Мінекономіки, українцям, які хочуть зробити попереднє замовлення ламп, варто звернути увагу на наявність відділення “Укрпошти” у переліку доступних у застосунку “Дія”.
Якщо відділення є у списку, мешканці населених пунктів, у яких наявні автоматизовані відділення “Укрпошти”, зможуть зареєструватися і, подавши заявку, обміняти лампи, коли вони надійдуть саме у це відділення.
Для обміну потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код та лампи. Обміняти можна до 5 ламп старого зразку з будь-яким цоколем на таку ж кількість LED-ламп.
Загалом програмою безкоштовного обміну ламп розжарювання на LED-лампи скористалися близько 3 млн громадян, які обміняли у відділеннях близько 14 млн ламп.
Програма охопила 23 тисячі населених пунктів, включаючи деокуповані території та прифронтові регіони України.
Наразі в усіх населених пунктах доступно ще 11 млн ламп, які можуть забезпечити 2,2 млн домогосподарств.
Найбільш активними в обміні ламп є мешканці Київщини – тут обміняли вже майже 2 млн штук, Дніпропетровщини – 1,4 млн, Львівщини – 1,1 млн, Харківщини – 860 тис. та Одещини – 810 тис.
Читайте також: Центр підтримки «Обійми» у Дніпрі допомагає сім’ям, що опинилися в складній життєвій ситуації