Врятувати себе та допомогти іншим. У Дніпрі регулярно проводять тренінги з тактичної медицини. Досвідчені інструктори, які пліч-о-пліч працюють із надзвичайниками на місцях ракетних ударів, вчать дніпрян базових навичок домедичної допомоги. Кажуть, вчасно накладений турнікет, тампонована рана, зупинка кровотечі рятує життя. А ще – дали поради, як зібрати власну тактичну аптечку.
Як зупинити кровотечу, накласти пов’язку, зарадити постраждалому в разі перелому – вчать дніпрян інструктори тактичної медицини.
Тренінг відвідали близько 30 людей. Серед них – дніпрянка Лана Хитрикова. Вважає, такі навички нині вкрай необхідні.
“Всі знають ситуації, які зараз трапляються в країні. Наразі вже була така ситуація коли, нажаль, прилітало по Апполо,і людина загинула тільки тому, що не було когось хто зміг би зупинити кровотечу”, – каже дніпрянка Лана.
На міні-курсах інструктори з домедичної допомоги “ЗОЛОТА ГОДИНА” давали базові знання, які потрібні кожному українцю в умовах війни.
“Обов’язкова зупинка масової кровотечі – ми сьогодні будимо це розбирати. На сьогодні бажано, щоб кожна людина мала при собі засіб який зупиняє масивну кровотечу, бо дуже мало часу на зупинку і врятувння життя”, – стверджує інструкторка з тактичної медицини Ксенія Кузнецова.
Крім турнікету, в тактичній аптечці треба мати рукавички, спеціалізовані бинти, бандаж, плівку та ще чимало інших засобів допомоги, радять слухачам інструктори.
Благодійна організація «ЗОЛОТА ГОДИНА» співпрацює з рятувальниками. Із ними виїжджають на місця прильотів та надають допомогу постраждалим.
У Дніпрі такі тренінги проводяться щомісяця для всіх бажаючих. Крім того, інструктори їздять і селами, аби дати знання з тактичної медицини якомога більшій кількості людей.
Читайте також: Побудований більше, ніж 100 тому: ремонт пошкодження на трубопроводі на вулиці Андрія Фабра, 3