Дніпро продовжує підтримку ВПО. Зокрема, міська влада активно співпрацює з благодійними організаціями, щоб створити умови для перенавчання та працевлаштування жінок-переселенок.
«Через війну дуже багато людей поїхало з нашого міста. У той же час багато сюди і приїхало. Не забуваємо і про мобілізацію, через яку в нас є багато відкритих вакансій, особливо, які стосуються більш чоловічих професій. Тож ми разом з БО «Пліч-о-пліч» об’єднали зусилля, щоб залучити кошти міжнародних партнерів для безкоштовного перенавчання наших вимушених переселенок на малярок-штукатурниць та плиточниць-облицювальниць. Адже на сьогодні у Дніпрі є близько 1300 будівельних компаній та ФОПів, які потребують робітників. До того ж, нині це дуже затребувана професія. За неї пропонують заробітну плату від 35 до 60 тис. грн. Дніпрянки також можуть долучитися до жіночого будівельного батальйону, але за умови вільних місць», — розповіла очільниця інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради Тетяна Янушкевич.
Усі кошти на навчання переселенок дають благодійна організація «Пліч-о-пліч» (м. Бахмут) та німецький фонд Dyakonie Katastrophenhilfe.
«Після перенавчання ми також допоможемо з працевлаштуванням переселенок. А ті, хто наважиться створити власне маленьке будівельне підприємство, попервах від нас також отримає допомогу. Ми розкажемо, як зробити ФОП, бізнес-план та інші важливі підприємницькі моменти. Також надамо грант у вигляді будівельних інструментів», — зазначила керівниця БО «Пліч-о-пліч» (м. Бахмут) Тетяна Кошель.
Безкоштовно перенавчати жінок будуть на базі одного з вищих професійних закладів Дніпра.
«Це дійсно дуже гарний проєкт, який дасть можливість отримати людям нову професію. А будівельна галузь на сьогодні дуже затребувана. У нашому місті саме за цим будівельним напрямом працюють два заклади професійно-технічної освіти — на правому і на лівому березі. Але реалізація саме цього проєкту буде в «Дніпровському вищому професійному училищі будівництва», яке розташоване на лівому березі нашого міста. Воно нещодавно стало комунальним закладом. Там дуже професійні викладачі, там три сучасні навчально-практичні центри. Тож у нас гарна база для перенавчання жінок-переселенок на будівельну спеціальність», — зазначила заступниця директора департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Оксана Салогуб.
«Наш навчальний заклад має майже вікову історію, адже нам уже 85 років. Будівельний напрям тут започаткували ще у 1943 році. У нас є все, аби дати слухачам максимум знань, навичок та умінь, аби вони стали фахівцями високої кваліфікації. З початку повномасштабного вторгнення у нашому закладі на електрогазозварників уже перенавчились 15 переселенців. А завдяки цьому проєкту 90 жінок-переселенок зможуть опанувати важливу професію. Планується, що перші дві групи малярок-штукатурниць та плиточниць-облицювальниць розпочнуть навчання у вересні. Курс триватиме 3 місяці. Далі ми ще двічі набиратимемо по 30 жінок-переселенок на тримісячне перенавчання», — каже директорка «Дніпровського вищого професійного училища будівництва» Валентина Яблонська.
Записатися на курси можна за номерами:
– БО «Пліч-о-пліч»: 066-389-02-05;
– інспекція з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради% 050-410-34-43;
Також можна прийти безпосередньо до «Дніпровського вищого професійного училища», яке розташоване на вул. Богдана Хмельницького, 3-А.
Читайте також: Україна в НАТО. Єдина з Дніпра на саміті Альянсу: Юлія Дмитрова про результати поїздки в США