Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі розповіли, як часто прибирають вуличні укриття

У Дніпрі активно продовжують встановлювати залізобетонні захисні укриття, які допомагають убезпечитися від вибухової хвилі та уламків. Вони бувають декількох різновидів, проте всі вони безпечні для користування.

Модульні захисні споруди розпочали встановлювати у 2022 році біля зупинок громадського транспорту та у місцях великого скупчення людей. Торік у Дніпрі встановили 36 укриттів різних типів, з початку 2023-го – 22, до кінця року планується додатково встановити ще 33 таких укриття.

Сам процес монтажу виглядає так: спочатку деталі укриття за допомогою вантажівок провозять на місце, де заплановано їх встановити, після цього комунальники зварюють частини між собою. Коли укриття стає повністю монолітним, його починають облаштовувати, а саме встановлюють двері, підключають до електромережі, встановлюють лави для комфорту містян, розміщають поруч біотуалет і урни для сміття. Також комунальники фарбують та прикрашаються готове укриття малюнком, для того, щоб відвідувачі могли легше орієнтуватися куди йти у випадку небезпеки. Загалом на облаштування одного укриття від монтажу до фарбування в середньому потрібен тиждень роботи. Після завершення робіт укриття повністю готове до використання.

Кожне укриття щоденно прибирають комунальники. Щодо біотуалету, то його комунальники обслуговують через день, а двічі на тиждень виконують його миття. Також, за потреби, всередині приміщення проводять обробку всіх поверхонь для ліквідації неприємного запаху.

Під час чергування Олексій Самілик – заступник директора департаменту благоустрою та інфраструктури ДМР проінспектував стан укриття за адресою вул. Космічна, 19 М. Воно разраховане на 40 людей, які одночасно можуть там перебувати. Має лави, справне освітлення: урни для сміття та біотуалет поруч. Укриття у задовільному стані, тому результатами перевірки черговий залишився задоволеним.

Читайте також: У Дніпрі вже заготовлено 25 тисяч тон протиожеледних матеріалів