Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі провели курси для цивільних та волонтерів з надання домедичної допомоги

У Дніпрі організували навчання з домедичної допомоги. Присутнім розповіли про види ран, як правильно зупинити кровотечу, підтримувати життя травмованого до приїзду карети «швидкої». Проводив їх інструктор з Німеччини.

Реалії нашого часу такі, що від російської ракети чи ударного безпілотника навіть в глибокому тилу не завжди можна сховатися. Тож цивільні мають знати, як надати домедичну допомогу. У воєнний час це обов’язково для кожної людини.

В Дніпрі продовжують проводити курси з надання домедичної допомоги. Для волонтерів, які виїжджають з гуманітарною допомогою, та цивільних.

“Дуже важливо для всіх цивільних, навіть наш гість зазначив, що в Німеччині такі курси проходять навіть при утриманні водійських прав, тобто це навіть в мирному місці у мирній країні, а якщо ми кажемо про Україну, в країні в якій війна, це взагалі обов’язково для кожного громадянина, особливо для дітей, дорослих, тобто звісно, якщо ми можемо врятувати чиєсь життя, то якщо є хоч один шанс, ми маємо це зробити”, – сказала менеджерка партнерств БО “БФ RiseofUkraine”  Катерина Барбашина.

Мігель Луфт з Німеччиниприїхав допомагати Україні та навчати людей.

“Я приїхав сюди, щоб для цивільних було дуже важливо розуміти, як діяти в критичних ситуаціях, як рятувати життя. Ця війна, вона проти Європи, а Україна це є частина Європи. Тому, я приїхав сюди допомогти, завдяки своїм знанням, я б хотів навчити людей діяти в таких критичних ситуаціях”, – каже викладач курсів Мігель Луфт.

Основне завдання – навчити цивільних протоколу, за яким треба діяти,та датипоради, як побудувати комунікацію з екстреними службами. 

“Сьогодні головний наш акцент буде на серцево легеневій реанімації, бандажі, турнікети, відновлювальна позиція і така база до медичної допомоги”, – зазначив Мігель.

Софія – підприємниця, прийшла на тренінг, аби поновити свої знання в наданні допомоги. Дівчина вчилася накладати бандаж на умовно пошкоджену руку постраждалої.  

“Ми накладали бандаж на глибоку ранку, але яка без перелому. Просто глибока рана на руці. На цьому прикладі тут у нас не видно кісток просто ми бачимо рану, яка кровоточить і ми наклали бандаж еластичний”, – сказала Софія.

Олександр, тренер з кікбоксінгу. Прийшов на курси, аби вдосконалити свої знання. Чоловік вважає, такі навички потрібні всім.

“Це зроблено для того, щоб людина знала покроково, що робити в екстрених ситуаціях. Від легкої якоїсь, там зломана рука, чи легкої травми, до складної, так можна сказати. Плюс, перші способи виклика медичної допомоги, поліції, пожежної, ну, і всіх, так скажемо, необхідних рятівників”, – розповів учасник тренінгу Олександр.

Організатори тренінгу кажуть, в них зацікавлені люди, які мають знання та готові допомагати Україні.

“Мігель був сам зацікавлений, тобто до нас постійно звертаються партнери, вони хочуть допомагати або надавати гуманітарну допомогу, або приїжджати на місце. Мігель сам звернувся до нас, що він хоче бути корисним в Україні і ми разом вирішили організувати такий захід”, – повідомила Катерина Барбашина.

На майбутнє, організатори курсів планують і надалі проводити подібні тренінги і залучати цікавих фахівців.

Читайте також: Як у лікарнях Дніпра поранені військові проходять реабілітацію