– Загалом, чи можна сказати, що Дніпро вже адаптувалося до умов воєнного часу, міська економіка стабільна, соціальні зобов’язання виконуватимуться, у Дніпрі побудовано систему взаємодії влади, бізнесу та звичайних містян в ім’я нашої спільної Перемоги?
– На це запитання я відповім: на жаль, так. Чому нажаль?
Тому що насправді адаптуватися до війни – саме собою словосполучення можна тільки застосовувати зі словами «на жаль». Тому що жодне нормальне суспільство, жодна нормальна країна, жодні нормальні люди, які хочуть жити спокійним вільним життям, апріорі не можуть бути адаптовані до війни. На жаль так.
Місто, містяни адаптувалися до війни, звикли до повітряних тривог, звикли спускатися, ховатися у бомбосховищах. Звикли запасатися продуктами, звикли запасатися водою про запас для того, щоб пережити важкі моменти, ракетні удари, які здійснює російська федерація.
Тому я констатую факт, що так, пристосувалися до війни і пристосовуємось далі, ще якийсь час доведеться до цього пристосовуватися. Я сподіваюся, до нашої перемоги, принаймні.
І навіть після перемоги я впевнений, що багато звичок, які вироблені за період війни у людей, залишаться в пам’яті надовго.
Щодо міста, бюджету, взаємодії з бізнесом, з громадянами. Тут є позитивна динаміка у всьому. Місто виконує бюджет. Я Вам скажу більше – перевиконує бюджет, хоч як це не дивно. Напевно, такої ситуації немає в жодному місті.
Справді, бюджет Дніпра є профіцитним.
За рахунок цього місто може надавати соціальну допомогу містянам і вона надається. За рахунок цього місто надає матеріальну допомогу після ракетних ударів тим громадянам та тим квартирам, тому житловому фонду, який страждає внаслідок ракетних ударів.
Наприклад, після ракетного удару по Перемозі місто вставило вже понад 1400 вікон містянам, помінявши їм вікна, відкоси тощо.
Зараз змінюватимуть двері і так далі, і так далі.
Це говорить про те, що у місті є кошти, і ці кошти спрямовуються сьогодні виключно на соціальні потреби.
Практично ніякі капітальні вкладення не робляться, жодних капітальних робіт не ведеться. По-перше, це заборонено 590-ю ухвалою Кабміну, по-друге, власне, це і позиція мера Філатова, і моя позиція як голови Громадської Ради. Що бюджет має бути соціальним у цей період, громадяни відчувають велику потребу в різних речах, і тому бюджет має бути спрямований насамперед на задоволення соціальних потреб громадян.
Це медицина, це соціальна допомога, це дистанційна освіта, яка проводиться у наших школах, і так далі, і таке інше.
І найголовніше – це допомога територіальній обороні та допомога нашим ЗСУ, які знаходяться на передку, і справді цієї допомоги надається дуже багато.
Я не можу розкривати цифри, я не можу розкривати якісь деталі, але повірте, це дуже суттєва та велика допомога, яка надається за рахунок нас з Вами, за рахунок платників податків, за рахунок містян Дніпра, які разом допомагають нашим ЗСУ. – розповів керівник Штабу оборони Дніпра Геннадій Корбан.
Читайте також: У Дніпрі відкрилась благодійна археологічна виставка