У 2024 році в області виявили три десятки випадків сказу у тварин. Зберігається загроза і для людей, зазначила завідувач відділення особливо небезпечних хвороб Галина Шамичкова. Під час брифінгу в ОВА вона розповіла, як вберегтися від небезпечної інфекції.
«Торік понад 6 тис мешканців Дніпропетровщини звернулися до лікарів через укуси тварин. Половина з них мала ризик захворіти на сказ, тож їх вакцинували, – розповіла Галина Шамичкова. – Найчастіше інфекцію передають коти, собаки, лисиці».
Заразитися сказом можна через укус, подряпину та потрапляння зараженої слини на слизові оболонки. Перші симптоми – підвищення температури, незвичні відчуття поколювання, пощипування чи печіння у місці пошкодження.
«Якщо вас укусила тварина, ретельно промийте рану протягом щонайменше 15 хвилин мильною водою. Підійде й 70-відсотковий спирт чи 5-відсотковий розчин йоду. Негайно зверніться до лікаря», – рекомендує фахівчиня.
У разі інфікування потрібна негайна госпіталізація і введення антирабічної вакцини. Уколів має бути п’ять.
Галина Шамичкова нагадала й про необхідність регулярно щепити свійських тварин та уникати контактів – із потенційно небезпечними.
Читайте також: Складні операції та сучасне обладнання. У 4-й міській лікарні Дніпра відкрили нейрохірургічне відділення