Надання дозволу на імміграцію в Україну, оформлення документів на проживання або посвідки особи без громадянства. А ще – подовження строку перебування в країні. З такими питаннями зверталися іноземці до обласної міграційної служби. Загалом у 2023-му там прийняли майже 1300 заяв. Про це повідомили в Дніпропетровській ОВА.
«Одне з основних завдань міграційної служби – не допустити незаконної легалізації іноземців в Україні. Під час війни це питання національної безпеки», – підкреслив начальник ГУ Державної міграційної служби в Дніпропетровській області Богдан Чегіль.
Він наголосив, що цьогоріч є законодавчі зміни щодо документування іноземців та осіб без громадянства.
«Тепер люди, щодо яких прийняли рішення про припинення чи скасування громадянства, мають виїхати протягом 30 днів. Або в цей же строк звернутися із заявою про надання дозволу на імміграцію. Інакше їх депортують, – розповів Богдан Чегіль. – Письмово повідомити міграційну службу слід про втрачену посвідку на проживання. На це – 3 дні».
На людей, які не виконують законні вимоги працівників міграційки, очікує адміністративна відповідальність. Раніше вона була не передбачена.
«З 20 жовтня наберуть чинності й зміни до закону, які удосконалюють процедуру надання дозволу на імміграцію в Україну», – сказав начальник Головного управління.
Зокрема, чоловік чи жінка зможуть подати таку заяву не одразу після укладання шлюбу. А лише через два роки.
Читайте також: Планові техогляди, поточні ремонти та капітальні оновлення: як у Дніпрі стежать за безпекою автобусних перевезень