До Всесвітнього дня ментального здоров’я у Дніпрі провели зустріч-спільнодію. Говорили про результати втілення програми першої леді Олени Зеленської «Ти як?» в області. Презентували Регіональний план заходів охорони ментального здоров’я. Про це повідомили в ОВА.
«Сьогодні вчергове наголосили на важливості збереження ментального здоров’я. Пам’ятаєте правило: у літаку спочатку одягаємо кисневу маску на себе, – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна. – В області втілюється багато ініціатив. Це й центри життєстійкості, програми неурядових громадських організацій з надання психологічної підтримки, проєкт «Самодопомога +». І робота в цьому напрямку продовжується».
Під час заходу презентували відео-маніфест. Там перша леді разом з відомими українцями закликала робити піклування про ментальне здоров’я нормою.
У холі працювала виставка креативних дитячих тематичних поробок. Всі охочі могли «пройтися» стежкою ментального здоров’я. А ще – долучитися до інтерактивного опитування. Запрошені відповідали, що для них означає стійкість.
Діяв маркетплейс сервісів. Свою роботу, зокрема, представили центри життєстійкості області й інші партнери.
«Сьогодні показали, чого ми вже досягли. А ще – окреслили те, куди варто рухатися. «Стійкість одного – стійкість мільйонів». Це актуальний девіз сьогодення. Це не лише про те, як стиснути зуби та перетерпіти. Це про те, як знайти рішення, навчитися жити і відчувати радість. Втримати внутрішню рівновагу», – наголосила регіональна координаторка програми ментального здоров’я «Ти як?» Вікторія Назаренко.
Психологи ДСНС, Національної поліції розповіли про досвід підтримки колег та постраждалих. Взяли слово й лікарі. Які наголосили, що піти до фахівця – це Ок.
«Надважливо, що в Україні почали звертати увагу на ментальне здоров’я. Що обласна влада змогла об’єднати медичну справу, освіту та соціальний захист. Всі ці ланки повинні активно взаємодіяти. Тільки вилікувати – замало. Треба пристосувати людину до життя. Навчити берегти своє психічне здоров’я», – сказала психіатр, психотерапевт, професор, доктор медичних наук Світлана Мороз.
Спікером зустрічі виступила і психологиня ГУ Нацполіції у Дніпропетровській області Анастасія.
«Проводимо заходи для колег з формування стресостійкості. Вчимо їх навичкам надання першої психологічної допомоги собі та оточуючим. Розповідаємо, як діяти у кризовій ситуації. Для поліцейських та членів їхніх родин проводимо заняття з релаксації, саморегуляції», – розповіла Анастасія.
Насамкінець відзначили кращих імплементаторів програми «Ти як?» на місцевому рівні.