Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Соціальна адаптація та реабілітація: як у Дніпрі піклуються про дітей з особливими потребами

Черговий по місту Едуард Підлубний, заступник міського голови, директор департаменту соціальної політики ДМР, перевірив виконання доручень міського голови Бориса Філатова щодо піклування про дітей з інвалідністю та з особливими освітніми потребами.

У відділенні “Служба раннього втручання” Центру “Довіра” надають психолого-педагогічну та медико-соціальну допомогу сім’ям з дітьми, які мають порушення психічного та фізичного розвитку (зокрема інвалідність), або мають особливі освітні потреби. Це стосується дітей від 0 до 4 років.

Із дітьми працює мультидисциплінарна команда: логопед, дефектолог, невролог, психолог, фахівець з фізичної реабілітації.

У відділенні надають такі соціальні послуги:

Дитина разом з батьками чи особами, які їх замінюють, може перебувати у відділенні протягом робочого дня.

Сім’ї з дітьми можуть звернутися до відділення самостійно або за скеруванням працівників закладів охорони здоров’я, освіти, органів місцевого самоврядування тощо.

Станом на сьогодні у відділенні «Служба раннього втручання» отримують допомогу 36 родин, які виховують 37 дітей.

Всього за 2023 рік послугу отримали 52 родини. З початку 2023 року до Служби звернулись 24 нові родини.

У Дніпрі проєкти для дітей з особливими освітніми потребами реалізовують також за підтримки партнерів. Серед них, зокрема, ЮНІСЕФ та Асоціація міст України.

У Центрі соціальної підтримки дітей та сімей “Довіра” відкрилася темна сенсорна кімната, для дітей з особливостями розвитку. Вона передбачена для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які проживають у центрі. На сьогодні діти знаходяться в евакуації, тому за рекомендацією психолога послугу можутьнадавати дітям, які отримують послуги у “службі раннього втручання”.

Проєкт впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Асоціацією міст України за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KfW).

Сенсорна кімната представляє собою особливий простір, обладнаний інструментарієм для стимуляції сенсорної чутливості дитини: нюху, слуху, зору, тактильного сприйняття.

Робота з дітьми в темній сенсорній кімнаті дозволяє:

Читайте також: На Дніпропетровщині чат-бот «СоцДопомога» надав понад 50 тис консультацій