Site icon Телеканал «ДніпроTV»

«Сховок», «Квітень» й «Колос на глиняних ногах»: у Дніпрі в Мистецькому провулку представлять роботи творців, які вимушено поїхали зі своїх рідних міст через російську агресію

У Дніпрі нагородили переможців конкурсу «Мистецький провулок: ReArt». У Мистецькому провулку постануть 5 унікальних робіт митців, які вимушено поїхали зі своїх рідних міст через російську агресію. Першу – композицію «Квітень» відкрили під час нагородження митців.  

«Ідея виникла, коли ми робили маскувальні сітки для військових. І я відчула, що це дуже нагадує мені живопис. Бо треба підбирати одну стрічку, потім трошечки іншого кольору тощо. І кажу чоловіку, що може зробимо якусь картину. І ми так думали, думали і врешті-решт вирішили, що це мають бути квіти. Роботи робилися в квітні, навесні. Квітень – це так про надію. Техніка, яку ми взяли, це техніка, яка пов’язана з війною, бо це сітка маскувальна. Але ці роботи про те, що буде після війни, про те, що не потрібно буде маскувати і ховати, а навпаки – показувати», – розповіла Вікторія Телетьєн. Вона разом із чоловіком Юрієм Штайдою – автори композиції. Їх творчий дует має назву: «Арт-родина «Specii»». Приїхали до Дніпра із Харкова на початку повномасштабного вторгнення. Сама Вікторія родом з Донецька. 

Проєкт «Мистецький провулок: ReArt» реалізує КП «ДніпроАртСтейдж» Дніпровської міської ради при підтримці Українського культурного фонду.

«У нас була ідея підтримати митців, які через російську агресію втратили можливість для творчої праці. Бо покинули домівки, майстерні, оселилися у Дніпрі й вимушені були адаптуватися у нових реаліях. 30 митців надіслали свої роботи. Журі обрали 5. Їх представлять 9 жовтня», — зазначала кураторка проєкту «Мистецький провулок: ReArt», Надія Отряжа.

У процесі створення муралу на тему дніпровської особистості – Володимир Купянський, він із півночі Луганщини:

«Мені цікаво було інтегруватися у творчість Дніпра. Показати, що я вмію. На Луганщині працював графіком. Але устиг забрати декілька валіз, 6 котів та вивезти родину. У Дніпрі друзі мені допомогли. Я почав творити наново. Й створюю нині роботу безпосередньо у Мистецькому провулку на фасаді будівлі. Робота носить назву «Джерело».

А от Олена Ястребова реалізує проєкт «Сховок». Вона родом з міста Чистякове (раніше Торез) Донецької області.

«Сховок – це арт-об’єкт з QR кодом. Коли бажаючий перейде по ньому – прочитає історії преселенців про іхній дім. У мене бажання було зібрати приємні спогади, адже рано чи пізно ми будемо вдома. Яким би він не був після пережитого, треба нести тільки приємне», – зазначила Олена Ястребова.

Пан Борис Романов з Сєвєродонецька, що на Луганщині, поєднав у своєму проєкті унікальну техніку графіки – екслібрис (книжковий знак, невеликий художньо виконаний малюнок, – ред). Його проєкт носить назву «Митці Дніпра в екслібрисі».

«У восьми своїх роботах я розповім про митців Дніпра.  Усе свідоме життя цікавлюсь цим видом графіки. Працював дизайнером, художником у Сєвєродонецьку. На жаль, більшість моїх робіт та майстерня не вивезені. Реалізовував цю ідею на чому було», – поділився Борис Романов.

Також представлять й скульптуру.

«Назва – «Колос на глиняних ногах», ніби імперія падає. До переїзду у Дніпро працював скульптором у Донецьку. Сам родом з Горлівки», – розповів скульптор Дмитро Ільюхін.

«Ще одна ідея – щоб митці, які вимушені були покинути свої домівки, творили й інтегрувались у мистецьке життя Дніпра. Ба більше щоб Мистецький провулок у Дніпрі, став туристичною родзинкою міста, і з часом щоб тут була не тільки художня галерея просто неба, а місце творчих виставок, благодійних ярмарків, літературних читань, тощо», – підсумував, Євген Хорошилов, заступник директора департаменту – начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради.

Читайте також: У Дніпрі пройшов регіональний форум «Співпраця задля оновлення».