Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Що писали світові ЗМІ про Україну 31 травня

Головні теми:
• Росіяни просуваються по Севєродонецьку.
• У кількох шотландських газетах з’явилася новина про те, що ScotRail (відповідае за всі пасажирські перевезення ж.д.) додала більше поїздів до матчу плей-офф чемпіонату світу між Шотландією та Україною.
• З 24 лютого енергетичні платежі ЄС до Росії склали 56,5 млрд. євро (48 млрд. фунтів стерлінгів), з яких майже 30 млрд. євро припадає на постачання сирої нафти. Нові кадри боя сина британських депутатів в Україні.
• Нафтове ембарго ЄС з винятками для трубопроводів.
• Угорщина знов має особисту думку про ембарго на нафту та шантажує ЄС: вартість переведення нафтопереробних заводів на неросійську нафту у 550 мільйонів євро та інвестувати 200 мільйонів доларів, щоб постачати у країну нафту трубопроводом з моря.
• Україна тільки сама вирішує, чи вести переговори про мир.
• Лавров: “звільнення” Донбасу від “київського режиму” це мета війни, президент Володимир Путін нехворий. «Газпром» більше не постачає газ до Нідерландів
• GasTerra з Нідерландів розглядає позов проти Газпрому після відключення країни від газу
• Експерти сумніваються у цінності канадської допомоги (БМП) Україні, адже вони для поліції
• Як план знесення пам’ятника радянській війні викликає напруженість у Латвії.

Британія

«The Guardian» – «Росіяни просуваються по найбільшому місту Донбасу, який досі в руках України»

«The Daily Telegraph» – «Зеленський закликав ЄС запровадити повну заборону на російську нафту»

The «i» – «Нові кадри боя сина британських депутатів в Україні»

Нові кадри показують, як син депутата Бен Грант та інші британські бійці наближалися до російських військ в Україні.

У шотландській газеті «Metro» пушуть, що залізничний оператор зробив «розворот» після того, як спочатку заявив, що не додаватиме потяги для повернення вболівальників з матчу плей-офф чемпіонату світу між Шотландією та Україною.

Австрія.

«DER STANDARD» – «Радянська ностальгія як патріотичний засіб».

Стаття «ЄС поступово просуває санкції проти Росії».

Бельгія.

«De Standaard» – «ЄС крок за кроком приєднує Oрбана до ембарго російської нафти.

Шанси на те, що до кінця цього року буде запроваджено європейське ембарго приблизно на 90 відсотків російської нафти, зростають, хоч прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан продовжує зволікати.

Данія.

«POLITIKEN» – «Власний вибір України»

Україна сама вирішує, чи вести переговори про мир.

Боснія та Герцеговина

«Oslobođenje». Підпис під фото: «Напередодні дводенного саміту лідерів країн-членів Європейського Союзу вчора на площі Шумана в Брюсселі протестувала група українців. Вони вимагають на саміті прийняти рішення про заборону імпорту нафти з Росії до ЄС»

Франція.

«Lе Figaro» – «В Оріхові, в окопах з українськими воїнами»

За 300 метрів від російських позицій бійці 128-ї десантно-штурмової бригади Закарпаття захищають цей шлюз, який охороняє місто Запоріжжя.

42-річний український солдат 128-ї Закарпатської гірсько-штурмової бригади Дмитро в траншеї на лінії фронту в Оріхівській області, 29 травня.

ЦІЄЇ неділі наприкінці травня єдина душа, яка начебто населяє місто Оріхів, — білий кіт, що блукає серед завалів. Пофарбовані дерев’яні будинки та заквітчані ворота здебільшого зруйновані. Інші, здається, покинуті, і незабаром будуть знищені російською артилерією. Поки остання зосереджує свої дії на Донбасі, який здебільшого контролює і який хоче повністю захопити, вона також посилює штурми на південному сході країни.

«Libération» – «Французький журналіст вбитий росіянами»

«LaVoixDuNord» – «Французький журналіст був вбитий в Україні»

Німеччина

«Der Tagesspiegel» – «Повне нафтове ембарго ЄС поки що не вдалося

Лавров: підкорення Донбасу найважливіше

Італія

«La Stampa»: “Орбан тримає Європу в заручниках”

Литва.

«Klaipeda» – «Тимчасовий притулок спокою». З початку війни в Україні тисячі біженців знайшли шлях до безпечного притулку в Клайпеді, більшість – жінки з дітьми. Цей величезний наплив людей, які рятуються від смерті, був серйозною проблемою для співробітників Реєстраційного центру Порт-Сіті, які чули історії, яких вони не читали в жодній книжці.

Люксембург. «Luxemburger Wort» – «Немає спокою в Бучі»

Буча. До нападу Росії наприкінці лютого Буча була перш за все містом у лісі, ідилією для напружених киян. З моменту виведення російських військ Буча в основному була символом жахливих звірств окупантів проти українського населення. У Бучі знайшли кілька сотень загиблих мирних жителів. Незважаючи на те, що зараз весна забарвлює це видовище в соковиту зелень, у міському пейзажі все ще зіяють рани – навіть жителям важко змиритися зі своєю травмою.

Заголовок: «Орбан взяв у заручники саміт ЄС».

Нідерланди

«АD» – «Росіяни закривають газовий кран: ціна зростатиме далі»

Ціна на газ зросте ще більше, коли Росія перекриває газовий кран Нідерландам. Уряд не вважає, що буде дефіцит.

Кабінет міністрів та постачальники енергоносіїв кажуть, що вони були «ошелешені» рішенням російського «Газпрому» припинити з сьогоднішнього дня постачання газу голландській GasTerra. Це найбільший імпортер російського газу до нашої країни. Був ще контракт на 2 мільярди кубометрів на найближчі місяці, але постачання вже не буде.

Швейцарія

«Tages-Anzeiger» – «У Києві непорозуміння навколо швейцарського прапора»

Посольство Швейцарії в Києві вже добрий тиждень знову зайняте. Голова місії Клод Уайльд і невелика команда повернулися в українську столицю. Однак за їх відсутності швейцарський прапор викликав додаткові хвилювання. Уайлд розмістив їх на даху незадовго до від’їзду до Молдови. Це має зробити будівлю посольства чітко впізнаваною з повітря у разі будь-яких нальотів російської авіації.

Але виявилося, що це проблема. У Маріуполі обстріляли лікарні. Відомо, що швейцарський прапор регулярно плутають з емблемою Червоного Хреста лікарні. На цей факт звернув увагу відомий український блогер.

Ізраіль

«The Jerusalem Post» – «Україна на роздоріжжі після 100 днів війни»

Україні загрожує новий російський наступ після 100 днів війни це було жахливо для цивільних осіб, їх близько восьми мільйонів вигнали зі своїх будинків. Були звірства і бомбардування міст, були вбиті люди, а українські солдати і мирні жителі, які здали, зникли.

Проте, крім жорстокості, є історія героїчного українського опору. Цей опір призвів до гойдалок у війні, в результаті чого Росія була відкинута після початкових успіхів.

США

«WP» – «На українському кордоні побоювання нового вторгнення»

Війська готуються до оборони, доки у містах оплакують назавжди зруйновані будинки