Велика Британія
The Times пише, що росія пригрозила завдати ударів по західним об’єктам. Це сталося після того, як міністр збройних сил Джеймс Хіпі заявив в інтерв’ю Times Radio, що для України «цілком законно» використовувати поставлену Великою Британією зброю для завдання ударів по території росії. Газета повідомляє, що міністерство оборони росії попередило Велику Британію, що подальша підтримка таких ударів викличе «пропорційну відповідь».
Олімпійські усилия — Нації збираються, щоб допомогти Україні – заголовок у FT.
Поки російський президент нагороджував Камілу Валєєву, яку підозрюють у вживанні допінгу на олімпіаді, у Німеччині зібралося 40 країн, щоб допомогти Україні у війні з росією.
Газета «Scotsman» вийшла з колонкою: «На перемовинах з росією голова ООН закликає розслідувати військові злочини».
На першій шпальті «Daily Star of Scotland» опубліковано попередження міністра закордонних справ росії Сергія Лаврова, якого газета називає «путінським пуделем», що існує ризик того, що конфлікт в Україні може закінчитися застосуванням ядерної зброї. Заголовок говорить: «Ну, він як бочка сміху, чи не так?»
Австрія
Газета «Der Standart» – «Генеральний секретар ООН з місією до Москви».
Підпис фото: «Під час свого візиту до Москви Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш наголосив на різних поглядах Росії та ООН на те, що відбувається в Україні. Проте під час прес-конференції з міністром закордонних справ Сергієм Лавровим він чітко висловився про російське вторгнення та про занепокоєння щодо можливих військових злочинів. Гутерріш знову закликав до припинення вогню та створення гуманітарних коридорів. Німеччина оголосила, що тепер все-таки доставлятиме танки».
Газета «Kleine Zeitung» – «Нас 9 027 999 жителей. Населення Австрії росте,
Через біженців з України населення Австрії зростало швидше, ніж очікувалося».
Ризиковані поставки.
Видання «Salzburger Nachrichten» — Головне фото: «Велика відстань між Путіним і Гутеррешем».
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш з першого дня війни в Україні попереджав, що Росія має вивести свої війська. У вівторок він повторив це попередження особисто в Москві, спочатку міністру закордонних справ росії Сергію Лаврову, потім главі Кремля Володимиру Путіну. Глава Організації Об’єднаних Націй закликав до припинення вогню, водночас бойові дії на сході України тривали безперервно. Гутерріш оголосив, що буде допомагати мирним жителям, які перебувають у пастці Маріуполя.
Бельгія
«De Morgen» — «росія посилює тиск зараз найважливіші тижні»
Росіяни посилюють свої атаки, щоб оточити українську армію на сході. Хоча Захід обіцяє більше поставок зброї, Росія посилює тиск, перекриваючи газовий кран у Польщі.
Боснія та Герцеговина
«Oslobodjenje» — «росія повертається до феодалізму»
Агресор не вважає українців народом».
Данія
«Politiken» — «Краще підвал, ніж цвинтар».
У Миколаєві українська армія зупинила російський наступ. Але ракети і гранати, як і раніше, б’ють по місту і багатьом мирним жителям, що залишилися.
Ірландія
«The Irish Times» — «Тимчасове житло для біженців з України може буте потрібно три роки». Місцева влада прийняла рішення розвивати великі житлові центри у відповідь на кризу з біженцями з України. Коаліція сподівається, що широкомасштабний план принесе більше житла.
Нідерланди
«de Volkskrant» — «Польща відключила російський газ через рублевий ультиматум».
Росія припинила постачання природного газу до Польщі у вівторок вдень, оскільки країна відмовилася платити в рублях, як того вимагав Кремль наприкінці березня. У вівторок увечері Болгарія заявила, що також із середи припинить отримувати газ від російської газової компанії «Газпром».
Іспанія
«La Vanguardia» — «Брюссель схвалив план уряду щодо зниження ціни на електроенергію».
Середній рахунок може скоротитися вдвічі з травня завдяки новому ліміту на вартість газу.
Заголовок: «росія залишає Польщу та Болгарію без газу за те, що вони не платять рублями».
Швейцарія
Газета «Tages-Anzeiger» — «Захід посилює тиск: Швейцарія знову піддається критиці».
Після того, як уряд США змінив свою лінію щодо росії, Німеччина тепер таки хоче постачати важке озброєння. Нідерланди вже наслідують їхній приклад. Тим часом, німецьких політиків дратує швейцарське вето на військову допомогу.
«Dagens Nyheter». Головний заголовок: «Наплив біженців тисне на сусідні країни».
Газета побувала в Румунії. Сюди тікають російськомовні українці – ті, кого війна Путіна «врятувала».
Міністр закордонних справ Фінляндії: Загроза ядерної зброї змінила думку НАТО.
Колонка експерта: Оплески в Капітолії були пустими для Зеленського.
Німеччина
Газета «FAZ». Головний матеріал: «Німеччина поставить танки у Україні».
Колонка справа: «Необхідна корекція курсу»
Поставками важкої зброї Німеччина нині також робить свій внесок у підтримку України проти російських загарбників. Разом із запланованим обміном старого радянського обладнання та артилерійськими навчаннями, німецька військова допомога підсумовується до значного тому, який має приблизно відповідати тому, що роблять інші союзники. Навіть із легкою зброєю Німеччина була серед важливих постачальників, яку часто забували у публічних дебатах.
Для такої довгої у військовому відношенні і російської центральної влади Європи це ще одна необхідна корекція курсу. Путін знищив європейські мирні плани після холодної війни, на яку німецька зовнішня політика так довго спиралася. Наразі йдеться про припинення розширення росії. Оточення Путіна вже називає цілі за межами України, і у минулому він закликав до російської гегемонії над усією Східною Європою.
Тепер Німеччина завдає важкої зброї в Україну. Звичайно, постачання є потенційними російськими цілями. Отримане питання полягає в тому, чи Путін перевищить поріг для прямого військового конфлікту з НАТО. Ніхто не може передбачити це точно. Досі він не наважився говорити про те, що західний, по суті, американський стримуючий фактор все ще працює. Проте перед ядерною війною існує багато рівнів ескалації, якої Путін також має боятися.
Для цього Захід повинен залишатися обладнаним: з ударом та єдністю в альянсі. Зовнішня політика надто довго сформувала хорошу погоду у Німеччині. Презентація, як можна уникнути конфлікту з Путіном, була поза миром із 24 лютого.
Газета: «Der Tagesspiegel» — «Берлін погоджується поставити танки до Києва
Федеральний уряд хоче схвалити експорт озброєнь компанії «Гепард»/росія припиняє поставки природного газу до Польщі та Болгарії
Видання: «Augsburger Allgemeine» — «Тепер важке озброєння для України».
Військовий канцлер Олаф Шольц тривалий час відмовлявся від поставок танків. Тепер поворот: Німеччина надає зенітні танки. А могло б бути раніше.
США
«The New York Times». Головний матеріал: «США штовхають союзників на озброєння УКРАЇНИ, в світі ескалації війни»
«Німеччина пропонує озброєння — надії на дипломатію згасають».
Заголовок: «Терор у прифронтових селах. Вони під постійним вогнем».