Як переселенцям отримати грант у 2 600 доларів на розвиток власного бізнесу розповіли у Центрі підтримки бізнесу Дніпровської міської ради у «Прозорому офісі».
Олена Леда приїхала до Дніпра із Сєвєродонецька. Сьогодні побувала на презентації програми підтримки економічної стійкості України, яка допоможе внутрішньо переміщеним особам розпочати або відновити власний мікробізнес на новому місці.
«Я — юристка, і вела свою діяльність у рідному місті. Тут пояснили, як можна отримати грант на допомогу й детально розписали, як податися, що треба робити», — поділилася Олена.
Під час зустрічі виникло багато ідей стосовно розвитку власної справи у Світлани Богтви. Вона приїхала із Сєвєродонецька на початку Великої війни.
«Я — майстриня канзаші (японська техніка з виготовлення прикрас для волосся, — ред.). Нині розмірковую над тим, щоб робити майстер-класи для дорослих. Бо те, чим я займаюся (створення квітів, сам матеріал, він дуже гарний на дотик) — ніби заспокоєння та психотерапія. На це мене надихнула сьогоднішня зустріч. Ще дуже дякую дніпрянам, це дуже гарні люди, багато допомоги від них отримали. Бо починали усе з нуля тут», — розповіла пані Світлана.
Такими заходами Дніпровська міська влада продовжує опікуватися питаннями внутрішньо переміщених осіб, а саме — їхніх бізнесів.
«Презентує проєкт ГО «Центр зайнятості Вільних людей» у партнерстві з «Mercy Corps Ukraine» за фінансової підтримки Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва. Фахівці пояснили, що треба, аби отримати грант, розповіли про успіх попередніх учасників тощо», — зазначила Ольга Мороз, заступниця начальника управління регуляторної політики та розвитку підприємництва департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради.
У рамах комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва Дніпра на 2023–2027 роки подібні зустрічі — постійні.
«Неодноразово мене запрошували на зустрічі із розвитку підприємництва. Дуже корисні поради надають фахівці: як вести соцмережі, як краще обирати людей собі в команду, як писати фінансовий план. Чи як вести бухгалтерію у ФОПі. Детально пояснюють, як скласти грант — я уже змогла отримати декілька. За ці кошти придбала додаткове обладнання для масштабування свого бізнесу у Дніпрі. Моя справа пов’язана з екологією. Навчаю підприємців, як правильно сортувати відходи і віддавати їх за гроші на переробку», — підсумувала підприємиця з Харкова Надія Черкашина.
Читайте також: Точки доступу до безкоштовного Wi-Fi на Дніпропетровщині можна знайти на онлайн-карті