Site icon Телеканал «ДніпроTV»

ОСББ у Дніпрі стають енергонезалежними: нові рішення для боротьби з можливими блекаутами

У Дніпрі активно реалізують заходи, спрямовані на забезпечення енергонезалежності багатоквартирних будинків. У відповідь на нещодавні відключення електроенергії голови ОСББ та ЖБК працюють разом із міською владою, щоб мешканці мали доступ до основних послуг навіть під час блекаутів.

«Почали ми готуватися ще торік, коли почалися перші відключення. Спочатку ми підключили інтернет до системи енергонезалежності, потім встановили акумулятори для насосів, що подають воду. Пізніше, коли відключення тривали понад 7 годин, ми отримали генератор від міської влади. Тепер  зможемо забезпечити зв’язок, інтернет, світло, воду та камери спостереження на під’їздах», — розповів Андрій Дробот, голова ОСББ «МИРУ 2К». 

Мешканці також схвально відгукуються про зміни.

«Минулі блекаути переживали надзвичайно важко, адже не було ані світла, ані води. А тепер буде значно комфортніше, бо у нас з’явився імпровізований пункт незламності, де можна зарядити телефони і розігріти їжу», — ділиться враженнями Світлана, мешканка багатоповерхівки.

У відповідь на критичні потреби ОСББ, міська влада передала об’єднанням 40 генераторів. Пріоритетними залишаються будинки, які потребують особливого забезпечення — з даховими котельнями, підвищувальними насосами або індивідуальними тепловими пунктами.

«Ми закликаємо ОСББ скористатися програмою «ГрінДІМ», що дозволяє встановлювати інвертори, акумулятори та сонячні панелі. Це не лише знижує навантаження на генератори, але й допомагає заощаджувати кошти на електроенергії. За наявності рішення загальних зборів співвласників і достатньої кількості голосів участь у програмі дозволяє отримати суттєву підтримку, включаючи грантові кошти», — коментує Владислав Макарець, начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення ДМР.

ЖК «Феодосіївський» також обрав енергоефективний підхід, встановивши інвертор та акумулятор для покращення енергетичної автономії.

«Чим більше розглядали тему генератора, тим більше знаходили проблем: підключення, обслуговування, заправка, техніка безпеки. Тепер кожен агрегат у нас заживлений окремо: два ліфти, котельня, насосна. Обладнання стоїть у кожному приміщенні», — розповів Олександр, керуючий будинком.

Сучасні енергосистеми з використанням інверторів і акумуляторів дають можливість забезпечити енергонезалежність і зменшити витрати на енергію, особливо якщо взяти участь у міській програмі співфінансування. 

«Можна встановлювати сонячне обладнання поступово — спочатку інвертор і акумулятор, а згодом додавати сонячні панелі. Це дозволяє значно економити кошти», — зазначив Владислав Макарець.

Завдяки тісній співпраці між ОСББ, ЖБК та міською владою, енергонезалежність стає реальністю, забезпечуючи комфорт і безпеку мешканців навіть у випадках тривалих блекаутів.

Детальніше про Всеукраїнську програму «ГрінДІМ» можна дізнатись за посиланням. Телефон для довідок – 044 222 9590.

Читайте також: «Нова утеплена покрівля й фасад. Наш будинок буде новий. Вдячні за такі оновлення!» — мешканка багатоповерхівки по вул. Калиновій у Дніпрі