З настанням сонячної погоди з’являється не тільки гарний настрій, але й ризик для вашої шкіри – опіки, сонячні удари та навіть рак. Як захистити себе від сонця та як правильно засмагати, аби не нашкодити здоров’ю?
“Засмага – це красиво, але для нашого організму це неадекватна реакція. Наші меланоцити, продукуючи пігмент, сигналізують про небезпеку і потребу в захисті. Якщо ми перебуваємо на відкритому сонці занадто довго, це збільшує ризик захворіти на меланому на цілих 60%”, – зазначила терапевтка медичного центру “Stardoctor” Марина Гетта.
Чим довше ви перебуваєте на сонці – тим гірше для вашого здоров’я. Тому шкіру обов’язково треба оберігати від ультрафіолетових променів.
Ультрафіолетове випромінювання поділяється на два типи: A і B. Випромінювання А спричиняють старіння шкіри, викликаючи появу зморшок, сухості та пігментації. Таких променів до 90%. А є ще промені В, які глибоко проникають в нашу шкіру і можуть викликати ракові захворювання, – сказала дерматовенерологиня медичного центру “Stardoctor” Людмила Чирка.
Використання сонцезахисного крему з СПФ-фільтрами – незамінний мастхев влітку незалежно від активності сонця. Наносити його потрібно кожного дня за пів години до виходу на вулицю.
“Ці СПФ-фільтри бувають з фактором захисту від 5 до 50. Чим більше число, тим кращий захист нашої шкіри. Деякі косметичні засоби вже містять ці СПФ-фільтри, але з незначним фактором захисту – 5-15 СПФ. Однак для шкіри обличчя, особливо в літній період, рекомендується використовувати засоби з максимальним захистом – 50 СПФ”, – наголосила Людмила Чирка.
Не варто нехтувати правилами захисту від сонця і в повсякденному житті, гуляючи на вулиці.
“Звичайно, це захисний одяг. Це наші капелюшки, важливо, щоб вони мали широкий обід, щоб ми могли захищати не тільки наше обличчя, а й нашу шию. Звичайно, важливо також одягатися легко. Не просто футболки, адже так руки залишаться відкритими для сонячного проміння. Це повинні бути кофти та штани. Не забудьте також про нанесення сонцезахисного крему”, – зазначила Марина Гетта.
Якщо ви все ж мрієте про гарну засмагу, найкраще приймати сонячні ванни в період з 8 до 11 вранці, та з 16 до 19 ввечері. Це безпечний час для того, щоб поступово засмагнути і при цьому не згоріти. Але найбезпечніший варіант для вашого здоров’я – не засмагати.
Читайте також: Літо — сезон кишкових інфекцій: дніпровські лікарі розповіли, як запобігти