Дніпро має рекордні показники зайнятості і є лідером за кількістю працевлаштованих ВПО. Нині 60% вимушених переселенців, що зупинилися у нашому місті, мають роботу.
Людмила Юдіна з містечка Рубіжне, що на Луганщині. У Дніпрі з квітня 2022 року. Тут знайшла роботу в одному із великих мережевих супермаркетів.
«Я деякий час не працювала, адже думала, що повернусь до рідного Рубіжного. Там працювала у газорозподільчій компанії. Але після того, як росіяни знищили містечко, зрозуміла… Треба починати наново життя тут. Проходила повз цей супермаркет. Побачила: сюди шукають співробітників. Поговорила з керівництвом. Мене тут прийняли тепло. Пройшла два тижні навчання й сіла за касу. Ще – викладаю товар у торговельній залі», — розповідає свою історію Людмила.
Головним для жінки було офіційне працевлаштування.
«Я все життя пропрацювала на офіційних роботах. Так я упевнена у своєму майбутньому, ба більше – сплачую податки, що надважливо», – розповіла жінка.
Пан Олег Твєрдохлєбов теж працює у цьому ж супермаркеті охоронцем. Чоловік із Сєвєродонецька, що на Луганщині. Місто нині окуповане. До Дніпра з родиною переїхав у березні 2022-го. Працює тут майже два роки.
«Спочатку я скептично поставився до працевлаштування у супермаркет. Раніше був будівельником. А тут зовсім інша специфіка. Проте колектив мене підтримав. Навчив. Зараз одне задоволення, а не робота! Бо тут неймовірні люди! До того ж влаштовує офіційна заробітна платня та офіційне працевлаштування. Що для мене – у пріоритеті», – каже чоловік.
На один супермаркет 2 ВПО — така статистика працевлаштування внутрішньо переміщених осіб у Дніпрі. Про це розповіла начальниця відділу навчання та розвитку персоналу ТОВ «АТБ-маркет» Анна Ворошилова:
«У рамах всієї країни у нашій мережі супермаркетів працюють 1 400 вимушених переселенців. До того ж у нас після початку повномасштабного вторгнення є потреба у кадрах. Бо хтось поїхав, інші боронять нас на фронті. Є зруйновані ворогом супермаркети. Проте ми все одно будуємо ще магазини. Реконструюємо. Ми навчаємо, допомагаємо охочим працювати у нас. І завдяки цьому у нас від початку великої війни працевлаштовано 24 тисячі людей по Україні. Зарплата від 15 до 30 тисяч гривень».
На сьогодні ця мережа у Дніпрі запрошує на роботу менеджерів з торгового маркетингу, продавців-консультантів, старших ревізорів, провідних інспекторів з кадрів, бухгалтерів, приймальників товарів, охоронців.
Не вистачає кваліфікованих працівників і на одному з потужних заводів Дніпра. Рівень зарплат на підприємстві від 15 до 45 тис. грн у вузькопрофільних спеціалістів.
«Нам потрібні такі працівники: налагоджувач верстатів та маніпуляторів з програмним керуванням, оператор верстатів з ПК, токарі, слюсарі-ремонтники. Дуже потрібні інженери-технологи та інженери-конструктори. Ми навчаємо, надаємо практику й студентам коледжів. Надаємо працевлаштування й ВПО», — розповіла начальниця з набору персоналу Тетяна Ханцель.
Повернулася на підприємство за проханням керівництва заводу інженерка-технологиня Ірина Кузнєцова. Жінка працювала тут понад десять років. Із заводу пішла на інше виробництво декілька років тому.
«Такий катастрофічний брак спеціалістів у нас. Бо пішли воювати чи поїхали. Моє завдання тут – контролювати, щоб всі деталі вироба були виконані суворо за інструкцією. Під час війни ми працюємо тільки на перемогу. Новеньким допомагаємо. Колектив у нас дуже приємний. Мені коли зателефонували та запросили знову вийти на завод, я більше раділа, що до колективу прийду!» — поділилася Ірина Іванівна.
У Дніпрі Інспекція з питань праці та зайнятості населення разом з найактивнішими роботодавцями міста з перших місяців війни проводила зустрічі «єВакансія.єРобота» у шелтерах, місцях видачі допомоги, при військових адміністраціях. Все для того, аби переселенці могли знайти собі роботу.
«За майже 2 роки повномасштабного вторгнення завдяки створеному Інспекцією з питань праці ДМР телеграм-каналу працевлаштовані понад 25 тисяч людей. Це перший в Україні муніципальний телеграм-канал. Тут постійно оновлюють вакансії. І головне — усі з офіційним працевлаштуванням. Інспекція з питань праці та зайнятості активно співпрацює з усіма найбільшими роботодавцями Дніпра у питанні працевлаштування безробітних у місті. На 2024 рік у місті мають офіційну роботу понад пів мільйона людей, але потреба у спеціалістах є й нині», — уточнила Тетяна Янушкевич, очільниця Інспекції з питань праці та зайнятості населення ДМР.
Лідером з працевлаштованих ВПО є Дніпровська міська рада.
«У департаменти, управління, комунальні підприємства та заклади ДМР працевлаштовано на 1 лютого цього року 7 869 осіб. З них внутрішньо переміщених осіб — 996», — підсумувала Тетяна Янушкевич.
Читайте також: Цьогоріч через центри надання адмінпослуг Дніпропетровщини статус ВПО отримали вже більше 3 тис людей