Site icon Телеканал «ДніпроTV»

«Наша основна місія — покращити якість життя пацієнтів із невиліковними хворобами», — завідувач одного з найсучасніших відділень паліативної допомоги у Дніпрі

Паліативна допомога – підхід, який дозволяє покращити якість життя пацієнтів із невиліковними захворюваннями, полегшити їхні страждання.

Нині у Дніпрі працюють 2 відділення паліативної допомоги. Госпіталізацію хворого до стаціонару проводять за направленням сімейного лікаря після встановлення йому паліативного статусу (тобто він потребує постійної сторонньої допомоги).

Одне з таких відділень розміщується на двох поверхах будівлі, де виконано сучасний ремонт із утепленням стін, заміною покрівлі та усіх комунікацій всередині. Також оновлено коридори, кабінети, палати пацієнтів.

«У кожній палаті є сучасна система рекуперації повітря: очищення, охолодження чи підігрів. Усе — аби забезпечити належний температурний режим. Із 56 пацієнтів, які нині у стаціонарі, 45 — прикуті до ліжка. Тому температурний режим для них є вкрай важливим. Також кожна палата обладнана центральним киснезабезпеченням. Тобто за необхідності кисневої терапії людина її отримує прямо у палаті. Забезпечені усім необхідним обладнанням для надання допомоги хворим. Ми не лише надаємо загальний догляд за такими пацієнтами, а й лікуємо — надаємо паліативну допомогу. Головна наша місія — забезпечити якість життя пацієнтам. Звернутися до нашого відділення можна за направленням від сімейного лікаря. Перебування у відділенні цілком безкоштовне», — розповів Максим Станіславович, завідувач паліативно-хоспісного відділення міської лікарні.

Анатолій – переселенець із Костянтинівки. Чоловіка госпіталізували до згаданого відділення із тяжкою нирковою недостатністю. Його стан стабілізували. Зараз чоловік уже мобільний.

«Отримую лікування. Тут гарний догляд і умови. Привітний персонал. Приємно вражений чуйним і дбайливим ставленням», — каже пан Анатолій.

Окрім стаціонарної допомоги паліативним хворим, у Дніпрі працюють і 33 виїзні бригади. До них можуть долучатися: терапевт, хірург, педіатр, невролог, психотерапевт, хірургічна, медична сестра та інші фахівці за необхідності. Хворих відвідують удома.

Читайте також: Дніпропетровщина працює над розширенням співпраці з регіонами країн світу