Він виїжджає на усі наймасштабніші надзвичайні ситуації. Рятувальник Євгеній Дядченко ліквідовував наслідки ворожого ракетного удару по багатоповерхівці у Дніпрі. А ще «прильоти» по аеропорту та приватному сектору. Про героя без зброї розповіли у Дніпропетровській ОВА.
Євгеній Дядченко – начальник чергової зміни в одному із пожежно-рятувальних загонів. Каже, з дитинства хотів бути в пагонах і приносити користь. Виріс, вивчився, здобув омріяну професію.
«До 24 лютого всі ми жили звичним мирним життям, ходили на роботу. Після 24 лютого – все змінилося. Але ми почали ще відповідальніше ставитися до своїх обов’язків. З’явилась внутрішня зібраність. Я це і по своїм колегам помітив. Стали наче одне ціле», – розповів рятувальник.
Серед надзвичайних ситуацій, на які виїжджав Євгеній під час війни – ракетний удар по приватному сектору у Дніпрі. Тоді загинула ціла сім’я – двоє дорослих і двоє дітей. А замість їхнього будинку залишилась вирва діаметром 10 метрів та глибиною – 7. Саме на руїнах помешкання проникливо вив та плакав старий пес Крим. Його фото облетіли увесь світ. До цього чоловік ліквідовував наслідки ракетних ударів по аеропорту.
«Гасили пожежу вночі. Зранку приїхала інша чергова зміна. Це та, де під час ще одного ракетного удару постраждали рятувальники і речниця ДСНС Євгенія Дудка. Дівчина майже рік боролась за життя. На жаль, на початку березня її не стало», – зазначив Євгеній.
Він зізнається, справжнім випробуванням стало 14 січня 2023 року. День, коли ракета країни-терориста потрапила у дніпровську багатоповерхівку. Згадує, на місце трагедії прибув одним з перших. Спочатку не міг повірити власним очам.
«Це стан шоку. Не очікував побачити аж настільки страшну картину. Кадри – наче з фільму жахів. Дим, вогонь, загиблі люди на тротуарі. Всюди крик, плач, благання про допомогу. Хтось просив витягти дитину з напівзруйнованої квартири. Люди з вікон махали ганчірками, сигналили ліхтариками і телефонами. У деяких вже не було сили кричати», – розповів Євгеній.
Рятувальник взявся за евакуацію людей із постраждалих квартир. Поранених, наляканих. В одному з помешкань знайшов старенького дідуся.
«Навколо все розбите, він не розумів, що сталось. Допомогли йому одягтися, вивели, передали медикам. Аж мурахи по шкірі бігли під час хвилин тиші. Їх періодично влаштовували, аби почути, чи є під завалами хтось живий», – поділився надзвичайник.
Після перемоги Євгеній планує передавати свій досвід юнакам, які захочуть прийти на службу до ДСНС. Сподівається, все збудеться вже дуже скоро.
Читайте також: В області створять програму з підтримки ВПО та координаційний штаб