Жінку евакуювали до Дніпра і розмістили у центрі проживання для переселенців з інвалідністю. “Океан добра” приймає усіх маломобільних людей, які потребують тимчасового прихистку, допомоги й нагляду. За два роки допомогли 2487 літнім переселенецям.
Після пережитого в рідному Селидовому, що на Донеччині, пані Ніна настільки стресувала, що в неї відмовляли ноги. Тепер вона ходить з тростиною.
Жінка виїхала з охопленого вогнем міста до Дніпра. Прихисток знайшла у Центрі Соціальної Адаптації “Океан добра”.
“Я не знала, куди мене привезуть, але коли я приїхала сюди, то зрозуміла, що потрапила в рай. Я живу як султанша: мене купають, міняють постільну білизну, стирають мені одяг”, – розповіла переселенка Ніна.
Подібні історії – майже у кожного. Сюди потрапляють маломобільні літні люди з проблемами опорно-рухового апарату, після інсультів, інфарктів чи поранень.
“Вся евакуація, всіх тяжкохворих людей і без документів везуть до нас. Від нас вже потім тяжких забирають”, – повідомила директорка ГО “Центр соціальної адаптації людей з інвалідністю “Океан добра” Ольга Волкова.
Центр обладнаний всім необхідним для людей з інвалідністю. Це і спеціальні пристрої на кухні, і спортзал для реабілітації.
Шелтер для тимчасового розміщення евакуйованих стареньких відкрили на початку повномасштабної війни. Ніде в Україні немає нічого подібного.
“Тоді йшла евакуація з Харкова, Донецька, і через бойові дії людям ніде було ночувати. Люди лежали на підлозі на вокзалі, і ми звернулися до нашого керівництва з проханням надати приміщення, тому що не можна так”, – зазначила Ольга Волкова.
“У нас прийняли 2487 людей, одиноких людей. Ми єдині в Україні, хто приймає людей без документів, з порушеннями інтелекту або деменцією”, – додала вона.
Волонтери Центру допомагають оформити інвалідність, відновити втрачені документи та отримати статус ВПО. Евакуаційні машини щодня привозять нових підопічних.
Читайте також: “Дитині подобається, я теж бачу позитивні зміни”, — отримувачка послуг у Дніпровському центрі соціальних служб