З початку повномасштабного вторгнення Дніпро опікується нарощуванням фонду захисних споруд у місті. За облаштування та функціонування захисних споруд відповідають їхні балансоутримувачі. Це можуть бути як комунальні, державні, так і приватні установи.
Перевірив стан низки захисних споруд у місті начальник відділу по роботі з правоохоронними органами та охорони громадського порядку управління по взаємодії з правоохоронними органами та мобілізаційно-оборонної роботи департаменту громадського порядку і цивільного захисту Дніпровської міськради Станіслав Прийтенко. Він 15 жовтня чергує містом.
Перша споруда — сховище за адресою: вул. Степана Бандери, 7-К, що на балансі одного з комунальних підприємств.
«Воно є цілком готове та відповідає нормам ДСНС. Розраховане на 240 осіб. Тут є санвузли, кімнати матері і дитини, вогнегасники, питна, технічна вода, аптечки. Сховище облаштовано генератором. Тут є пандус та кнопка виклику. Воно працює цілодобово. У разі ворожої атаки містяни можуть перечекати небезпеку», — сказав Станіслав Прийтенко.
Наступна локація перевірки — найпростіше укриття, що у закладі позашкілля «Міська станція юних техніків» (просп. Олександра Поля, 37).
«Це укриття теж цілком облаштоване. Є вентиляція, санвузли, питна та технічна вода, вогнегасники. В укритті є аптечка з необхідними медикаментами. Є додатковий вихід. Загалом є все необхідне. Розраховане воно на 80 осіб», — зазначив Станіслав Прийтенко.
Черговий по місту також додав: «На сьогодні на обліку захисних споруд цивільного захисту 307 сховищ. За результатами перевірки за цей квартал можемо зазначити, що стан захисних споруд покращився. Додано ще шість, які приведені до стану готовності. У 2022-му році найпростіших укриттів у місті було усього 54. Зараз їх 379, із яких 305 — комунальної форми власності».
Читайте також: Реабілітація дітей до трьох років, які народилися передчасно або хворими, є безоплатною для сімей внутрішньо переміщених осіб