Site icon Телеканал «ДніпроTV»

МУР у Дніпрі: перший український реп-мюзикл “Ти-романтика”

“Алмазна і Дебальцеве — місця моєї слави. Втоплені у крові, місця моїх кошмарів”. Це рядки пісні “Третя рота” українського гурту МУР. І вони, разом з усіма іншими композиціями альбому “Ти-романтика” ожили на сцені Палацу культури “Шинник” у Дніпрі. На унікальному заході побувала і знімальна група ДніпроТV.

Тичина, Хвильовий, Сосюра та Остап Вишня заговорили до дніпрян. Борис Книженко виконує роль Павла Тичини, який свого часу підкорився радянській владі, проте продовжував творити українською.

“Це, скоріше за все, такий збірний образ того часу. Спочатку він просто “розмовляв з небесами”, а далі розпочалась радянська пропаганда. Незважаючи на це, я вважаю, що він дійсно зробив значний внесок у розвиток нашої країни”, – зазначив виконавець ролі Павла Тичини Борис Книженко.

Історії митців Розстріляного Відродження розповідає реп-мюзикл “Ти – романтика”, створений на основі однойменного альбому гурту МУР.

Роман Рогоза виконує роль Олексія Ватулі, який у виставі протиставляється персоні Леся Курбаса, засновника театру “Березіль” і жертви сталінських репресій.

“Розумієте, щоб теза була краще зрозуміла, часто потрібна антитеза. Курбас мав свою філософію. Олексій Ватуля ніби створений для того, щоб запитати: “Курбасе, йде війна, може, зараз не час для театру?” Саме в цей момент Курбас повністю розкривається і демонструє ідею, якій він був вірний усе життя, і яку він втілив у цій виставі”, – наголосив виконавець ролі Олексія Ватулі Роман Рогоза.

“Нам залишається жити. Жити всупереч усьому”. Саме така основна теза мюзиклу та альбому гурту.

“Це перший раз, коли я маю такий досвід з ними взагалі. Це не тільки музика, а ще й історія. А ще це драйв. Поштовх енергії, який вони дають. Це більше ніж музика”, – діляться глядачки Христина та Ангеліна.

У текстах як частини віршів українських письменників, так і авторські слова авторства учасників гурту.

“Це більше, ніж просто історія про Розстріляне Відродження. Це розповідь про наших поетів, яких розстріляла росія, і про нашу безперервну боротьбу з агресором. Ми відроджуємо пам’ять про них. І водночас збираємо кошти для наших захисників”, – сказав виконавець ролі Павла Тичини Борис Книженко. 

Сотні років ми боремося за свою державу, відстоюючи право на її існування. І ця вистава, кажуть учасники, такоє має на меті нагадати, що кожен має змогу подивитись виставу про українських письменників, на українському мюзиклі, в українських вільних містах. Всупереч усьому.

Читайте також: Алея дружнього єднання: бахмутська громада висадила у сквері Івана Старова до 100 кущів троянд до Дня міста, який Бахмут та Дніпро відзначають в один день