Дніпро продовжує безкоштовно допомагати найменшим дніпрянам, яким потрібне раннє втручання. Таку допомогу сім’ї з дітками можуть отримати у відділенні «Служба раннього втручання» Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Довіра».
Там надають психолого-педагогічну та медико-соціальну допомогу сім’ям з дітьми до 4 років, які мають порушення психічного та фізичного розвитку (зокрема діти з інвалідністю) або особливі освітні потреби. З дітьми тут працюють логопед, дефектолог, невролог, психолог та фахівець з фізичної реабілітації.
До спеціалістів звернулась і родина з маленьким сином Михайлом. Він у свої чотири рочки взагалі не міг вимовити жодного слова. Мама Марина привела його до Служби раннього втручання, і вже за рік, каже жінка, результати чудові.
«Не думала, що мій син зможе хоча б слова вимовляти. А нині він вже навіть намагається будувати речення. Раніше міг спілкуватись лише жестами. Дуже вдячні спеціалістам за допомогу», — поділилась мати Михайла Марина Бочка.
Для комфортної реабілітації найменших дніпрян приміщення «Служби раннього втручання» Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Довіра» оновили. Тут зробили окремий вхід, виділили окремі кабінети для кожного спеціаліста, пофарбували стіни, поклеїли шпалери. В усіх кімнатах встановили бактерицидні рециркулятори. Санвузол відремонтували та оснастили відповідно до потреб дітей, в тому числі з інвалідністю. Все це зробили коштом бюджету територіальної громади Дніпра.
«Також за підтримки благодійників у відділенні з’явились інноваційні технології для допомоги дітям, яким необхідне раннє втручання. Ці технології розвивають предметне та символічне мислення, координацію, включають елементи сенсорно-тактильної терапії. Тут з?явилась інтерактивна пісочниця, LCD-екран, який включає дидактичні ігри/вправи та логопедичне дзеркало з функцією відео- та аудіозапису», — розповіла завідувачка відділення «Служби раннього втручання» Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Довіра» Марина Бєляєва.
Усі послуги служба надає безкоштовно. У 2023 році їх отримали 68 сімей. На сьогодні спеціалісти працюють з 31 родиною.
«Послуги «Служби раннього втручання» мають попит і дають дуже гарні результати. До кожної сім’ї та дитини фахівці підходять індивідуально. Для їхнього комфорту наприкінці минулого року нам вдалося значно поліпшити умови надання такої допомоги завдяки проведенню ремонту та оснащенню приміщень. Тепер діткам та батькам буде ще комфортніше», — прокоментував заступник міського голови, директор департаменту соціальної політики ДМР Едуард Підлубний, який 27 лютого був черговим по місту.
Записатись до відділення «Служба раннього втручання» можна за телефоном: (097) 420 29 20.
Черговий також перевірив пункт незламності за адресою: вул. Панікахи, 95, який розташований на базі відділу Дніпровського міського територіального центру. Він розрахований на 20 осіб.
«Усі наші пункти ми ще восени підготували на випадок відключення світла. Цей пункт єднання дніпрян оснащений генератором, має подовжувачі та зарядні станції, аптечку, запаси води, мікрохвильову піч, електрочайник, дитячий куточок. Відвідувачі мають змогу випити гарячі напої, поки очікують заряду своїх гаджетів, підігріти власну їжу за потреби», — підсумував Едуард Підлубний.
У цілому на базах закладів соціального захисту працюють пункти незламності за такими адресами:
– Відділення щодо надання послуг бездомним особам та особам з низьким рівнем доходів, вул. Лоцманська, 22-А
– Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Довіра», вул. Тополина, 33
– Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Обійми», вул. Яскрава, 41
– Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Барвінок», вул. Янтарна, 45
– Дніпровський міський терцентр у Шевченківському районі, вул. Панікахи, 95
– Дніпровський міський терцентр у Індустріальному районі, вул. Осіння, 11-Б
Читайте також: Для безпеки дорожнього руху: у Дніпрі продовжують вкладати холодний асфальт на аварійних ділянках доріг