У Дніпрі на станції аерації через зношеність ремонтують обладнання. Це одна з трьох основних очисних споруд міста, яка приймає стічні води від населення та підприємств правобережжя. Технологія очищення стічних вод – двоступенева: механічна (затримання побутових відходів, піску та інших важких мінеральних домішок) та біологічна (видалення органічних забруднень за допомогою аеротенків та вторинних відстійників).
У складі споруд: будівля решіток, пісковловлювачі, переаератори, первинні та вторинні відстійники, а також аеротенки.
За словами начальниці Центральної станції аерації КП «Дніпроводоканал» Ірини Афоніної, тривала експлуатація обладнання в агресивному середовищі призвела до значного зношення споруд – горизонтальних пісковловлювачів, які відіграють ключову роль у механічній очистці.
«Нині проводять капітальний ремонт: замінюють шкребкові механізми, монтують нові щитові затвори, оновлюють інше технологічне обладнання. Це дозволить підвищити ефективність механічної очистки стічних вод, зменшити концентрацію забруднень, що надходять на наступні етапи очищення, та покращити роботу біологічних споруд», — зазначила Ірина Афоніна.
Перевірив хід виконання ремонту директор КП «Дніпроводоканал» Юрій Гамазинський. Він 15 січня чергує містом.
«Роботи проводять за графіком. Немає зауважень до якості. Проведення цих заходів є критично важливим для забезпечення якісного очищення стічних вод та зменшення концентрації забруднень у річці Дніпро», — підкреслив Юрій Гамазинський.
Наступна локація перевірки – заміна аварійної ділянки магістрального водогону у Самарському районі.
«Це масштабний ремонт водопровідних мереж. Уже впродовж тижня тут замінюють аварійну ділянку магістрального водогону. Вона була у критичному стані, що призводило до аварійних ситуацій та перебоїв у водопостачанні. Нині завершують основний етап ремонту. Старі труби демонтували. Улаштували нові. Вже почали перепідключати водогін до нових труб. Це дозволить забезпечити стабільне водопостачання мешканців», — каже начальник інспекції по контролю за ремонтом експлуатаційних мереж КП «Дніпроводоканал» Сергій Ченчевич.
«Ремонтні роботи, які зараз проводять, є масштабними і надзвичайно важливими. Замінюючи аварійну ділянку магістрального водогону, забезпечуємо мешканців стабільним і якісним водопостачанням. Крім того, це значно зменшить кількість аварійних ситуацій у майбутньому та підвищить загальну надійність водопровідної мережі міста», — додав Юрій Гамазинський.
Читайте також: Відповідає усім нормам: іще в одній амбулаторії Дніпра відремонтували укриття