Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Як вижити під час обстрілів: британці провели тренінг у Марганці

Нікопольщина щоденно потерпає від ворожих обстрілів, тому базові навички домедичної підготовки необхідні мешканцям району. До прифронтового Марганця приїхали досвідчені медики з Великої Британії. Містян навчали першій допомозі при екстреній ситуації. Наприкінці вони отримали сертифікати про проходження навчання англійською та українською мовами.

Грайру Карапетяну вже доводилось рятувати людей у рідному Марганці після ворожого обстрілу. Тоді йому вдалося запустити серце земляка. На тренінг з такмеду прийшов, бо хоче дізнатися більше про першу домедичну допомогу.

“Щоб я зміг зробити першу медичну допомогу, якщо буде якесь поранення у мене або людей поряд”, – каже мешканець Марганця Грайр Карапетян.

Нікопольщину росіяни обстрілюють чи не щодня. Тому вибір місця проведення тренінгу не випадковий. Британці показали, як правильно використовувати джгут, щоб зупинити катастрофічну кровотечу.

“Особливо в тих зонах, де ми зараз знаходимося, через російську агресію, це дуже важливо і може допомогти врятувати людське життя”, – зазначив представник міжнародної організації “REACT Disaster Response” Пол Тейлор.

Медики з Великої Британії працюють в Україні вже більше двох років. Відвідували Херсон, Миколаїв, Харків, Нікополь, і тепер завітали до Марганця.

“Наша прибережна територія щодня зазнає обстрілів, тому такі тренінги надзвичайно важливі. Знати, як діяти, що робити, бо не дай Боже така ситуація трапиться, важливо зрозуміти і вчасно надати першу допомогу”, – сказала мешканка Марганця Олена Андронова.

Такі поїздки корисні не тільки знаннями, якими діляться британці. Іноземці мають можливість на власні очі побачити як країна-агресор руйнує українські міста і села.

“Ми їм показуємо, як живуть люди в Марганці. Це місто не просте для проживання, як ви знаєте. І ми тут можемо показати ті потреби, які дійсно є в людей. Щоб вони, коли повернулися до себе на Батьківщину, могли показати і розказати від себе, що вони бачили насправді, з чим стикається Україна”, – каже голова БО “Благодійний фонд Globa22” Олексій Савчук.

Учасників тренінгу навчали як проаналізувати стан пораненого, реанімувати його. Медики показували покрокові дії, як зупинити кровотечу та правильно тампонувати відкриті рани чи очистити дихальні шляхи.

“Безпекова ситуація у нас досить напружена. Наша територія знаходиться за 7 кілометрів від окупованого Енергодару. Громада постійно зазнає обстрілів. Вночі та вранці це, як кажуть, артилерія, а вдень атакують безпілотники”, – наголосила заступниця міського голови Марганця Леся Дуплій.

Незважаючи на постійну небезпеку, більшість жителів Марганця залишаються у місті. Продовжують навчатися та працювати. І вірять, що Україна переможе.

Читайте також: У “Центру художньо-естетичної творчості учнівської молоді” ДМР відбувся семінар-тренінг з українського рукопашу “Спас”