Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Як у Дніпрі допомагають людям, які постраждали від домашнього насильства

У Дніпрі на сьогодні працює повний цикл надання допомоги постраждалим від домашнього насильства або насильства за ознакою статі: від виїзду за місцем перебування постраждалої людини до розміщення на тимчасове проживання у спеціалізованому центрі.

Сьогодні, 23 червня, заступниця директора – начальниця управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики Ганна Довготько перевірила доручення міського голови щодо піклування про постраждалих від домашнього насильства, відвідавши одну зі служб допомоги.

Денний центр – це місце, в якому постраждалі від насильства можуть у комфортних умовах отримати комплексну соціально-психологічну допомогу та послуги. Тут є все необхідне для денного перебування: кухня, душова кімната, місце для відпочинку. У центрі можна отримати допомогу фахівців із соціальної роботи та психолога. За необхідності, постраждалу особу скеровують до інших установ, зокрема, на тимчасове перебування у кризовій кімнаті при центрі чи на влаштування до шелтера.

У Денному центрі також організовують різноманітні семінари, тренінги та групи підтримки і взаємодопомоги для постраждалих, проводять соціально-профілактичну роботу для запобігання повторним випадкам насильства, а ще – організовують інформаційну роботу з населенням, наприклад, виходять на вуличні інформування мешканців міста.

За 2023 рік допомогу у Денному центрі отримали 557 осіб (інформування; консультування; екстрене (кризове) втручання; безпечне місце перебування; психологічна, соціальна та юридична допомога).
В кризовій кімнаті протягом 2023 року перебували 29 осіб, з них: 14 жінок, 1 чоловік та 14 дітей.

Протягом 2022 року до Денного центру звернулося 753 особи. В Кризову кімнату заселено 40 осіб.

Довідково:

Служби міста, що надають допомогу постраждалим від насильства:

Мобільна бригада — оцінка ситуації і консультативна допомога або ж вилучення жертви з небезпечного середовища:

Служба психологічної та правової допомоги “Телефон довіри”

Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (з кризовою кімнатою)

Центр підтримки дітей та сімей “Мамине щастя” – довгостроковий шелтер.

Читайте також: Сольова кімната й озоновий кабінет: у Дніпрі перевірили укриття у 148-й школі