27 липня в Україні відзначається День медичного працівника. Без людей у білих халатах ніхто з нас не уявляє свого життя. Проте з початком повномасштабної війни їхня праця стала ще більш важливою. Вони не просто лікують, а щодня рятують військових, медики стали останньою надією на життя, здоров’я, повернення до родин.
З нагоди професійного свята журналісти ДніпроTV поспілкувались з дніпровськими медиками. Більше про роботу справжніх титанів — у спецпроекті “Медичний Хаб” на ютуб-каналі ДніпроTV.
В лікарні Дніпра військовий на позивний Кеп опинився після чергового виїзду з побратимами на бойове завдання.
“Ми поїхали на виконання завдання цивільним пікапом і потрапили під ворожий обстріл. Пряме влучання в машину викинуло нас. Я був у кузові, мене відразу відкинуло. Хлопці, хто зміг, вийшли з машини. Вона одразу почала горіти”, – розповів військовослужбовець.
Чоловік згадує — до медеваку його тягли побратими.
У мене була перебита права нога, тому троє людей відтягли мене. Потім приїхав автомобіль швидкої допомоги, і вже в дорозі мені була надана медична допомога”, – зазначив він.
Поранений отримав лікування у клінічній лікарні швидкої медичної допомоги у Дніпрі. Медики запевняють — незважаючи на важкі травми, стан бійця стабільний.
“Тяжкість була зумовлена масивною крововтратою, множинними осколковими пораненнями нижніх кінцівок, переломами кісток тазу, стегна, гомілки та великими дефектами м’яких тканин (…) На даний час стан його стабільний, він максимально активний з урахуванням отриманих травм, харчується, кисненезалежний, органи та системи працюють чітко”, – зазначив лікар-травматолог Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Дніпровської міськради Василь Коштура.
Кеп — один з багатьох поранених військових, яких кожного дня рятують лікарі Дніпра.
“Кожна операція проводиться за принципом Damage control. Ми постійно оцінюємо динаміку стану пацієнта. За необхідності, кожні 2-3 дні проводимо повторні операції для стабілізації його стану, зокрема функцій нирок та легень. Паралельно проводимо видалення осколків, уламків, куль та оцінку життєздатності всіх внутрішніх органів”, – сказав Василь Коштура.
Дніпровські медики вистояли під час епідемій Ковід-19, і з самого початку російської агресії — рятують бійців та постраждалих від обстрілів.
Один з таких Станіслав Болтянський, заслужений лікар України, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії.
“Хлопець ЗСУ, результати комп’ютерної томографії якого були шокуючими, побачив у нашому закладі безпрецедентний випадок. Навіть досвідчений професор Клегуненко, якій я показав знімки, не могла пригадати подібного. Завдяки комплексному лікуванню, що включало інтенсивний моніторинг стану пацієнта, діаліз та гемофільтрацію, вдалося стабілізувати його стан. Вже через дві доби хлопець був свідомий, міг розмовляти і був готовий до евакуації. Легені пацієнта були майже повністю зруйновані”, – зазначив Станіслав Болтянський.
І так щодня, нові пацієнти, нові завдання, врятовані життя. Дякуємо кожному хто обрав собі шлях – лікувати та рятувати.
Читайте також: На Дніпропетровщині зафіксовано масову загибель риби: збитки складають 65,5 мільйонів гривень