Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Чи можуть українцям вручати повістки на блокпостах, на вулиці чи на заправці, і яке покарання за ігнор

Чи не суперечить це законодавству вручення українцям повісток на блокпостах, в людних місцях, наприклад, у метро, ​​чергах на вулиці чи на заправці? Яке покарання очікує за те, що військовозобов’язаний отримав повістку, але прийшов до військкомату?  Відповідь на ці питання дали у прес-службі Сухопутних військ ЗСУ, повідомляє РБК-Україна.

Повістки можуть вручатися посадовими особами територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки за місцем проживання, за місцем роботи, а також на вулиці, на блокпостах тощо.

У законі не заборонено вручення повістки будь-де після встановлення особи. У повістці визначається дата та час прибуття до районного територіального центру комплектування (РТЦК) для проходження медичного огляду.

Та отримання повістки, що людину мобілізують. Є різні випадки. Виклик – це перевірка облікових даних, насамперед, і проходження медичного огляду визначення придатності.

Але якщо людина не з’явиться на виклик у воєнний час, це тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3400 гривень. З іншого боку, ст. 336 Кримінального кодексу України передбачає кримінальну відповідальність за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації та на службу на заклик осіб з числа резервістів у особливий період. За це передбачено покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 3 до 5 років.

Також Нацполіція має право затримувати військовозобов’язаних при порушенні законодавства про мобілізаційну підготовку та доставляти їх до територіального центру комплектування, зазначили у відомстві.

Читайте також: Обмеження на виїзд з України для чоловіків можуть послабити – Арестович.