Грудне вигодовування рекомендують розпочати з перших годин життя немовлят. Це корисно для здоров’я і дитини, і жінки. До того ж налагоджує емоційний контакт між ними. Про це під час брифінгу розповіли лікарі одного з медзакладів Дніпропетровщини.
«За півроку у нашому закладі народилося десь 1200 немовлят. Приблизно 200 дітей не змогли одразу прикласти до грудей матері, адже спеціалізуємося на передчасних пологах. Втім, решта впродовж перших двох годин життя отримала грудне молоко», – зазначила завідувачка відділення постінтенсивного лікування і виходжування новонароджених Ірина Самохіна.
Вона додала, що зараз жінки дуже налаштовані годувати груддю. Наголосила: материнське молоко – завжди поживне, стерильне і у доступі. А отже – це зручно і в укритті, і коли вимикають світло.
«Упродовж перших 6 місяців дитина має знаходитися виключно на грудному вигодовуванні. Бажано продовжувати його до 2 років, поступово вводячи прикорм. Молоко має всі необхідні речовини та антитіла, які захищають новонародженого. Сприяє захисту імунітету», – сказала лікар акушер-гінеколог Наталя Колдунова.
Абсолютних протипоказань такого вигодовування мало, наголосила вона. Натомість користь отримує й мама. Знижується ризик онкозахворювань, кровотечі та післяпологової депресії.
«Грудне молоко – це золотий стандарт. Сподіваємося, що в області буде створений його банк. Це дуже важливо для передчасно народжених», – підкреслила Ірина Самохіна.
У світі триває тиждень підтримки грудного вигодовування. Мета – підвищити обізнаність батьків про його переваги.
Читайте також: Перевірка роботи «Маминого щастя»: у Дніпрі працює центр соціальної підтримки дітей та сімей