Дніпровський метрополітен – це шість станцій, між якими курсують електропоїзди, перевозячи щодня близько 5 тисяч пасажирів. В умовах повномасштабної війни метро залишається одним з найбезпечніших видів громадського транспорту. Наразі спеціалісти дніпровського метрополітену роблять усе, аби з настанням холодів дніпрянам та гостям міста було зручно та комфортно. Рухомий склад ремонтують, а на усіх станціях метро обслуговують потужні акумулятори. Стаціонарні акумуляторні батареї забезпечують підземку резервним живленням.
Олександр Мирончик у дніпровському метрополітені працює з дня відкриття.
“Оце вже 28 років в цій кабіні, і нічого не помінялося. Як працюємо, так і працюємо”, – каже машиніст-інструктор локомотивних бригад Олександр Мирончик.
Під час служби в армії один телевізійний сюжет визначив долю чоловіка.
“Будучи “в учебкє” на перегляді програми “Час”, було показано закладку Дніпропетровського метрополітену. Після того з’явилась мрія стати машиністом”, – ділиться Олександр.
Наразі пан Олександр бере безпосередню участь у підготовці рухомого складу до нового осінньо-зимового періоду.
“Передкомісійний огляд для мене включає: зняти токи з кожного вагона, випробовування пневмогальм, електричних гальм, далі складаються дефектні відомості”, – зазначив він.
У дніпровському метрополітені регулярно слідкуютьза справністю транспорту.
Після заходу з лінії, в залежності від пробігу, кожен вагон оглядають та виконуютьвідповідний ремонт. Крім того, усі вагони двічі на рік проходять передкомісійний та комісійний огляди.
“Після усунення зауважень передкомісійного огляду, проводиться комісійний огляд під головуванням головного ревізора з безпеки руху. На цій комісії присутній також інспектор з пожежної безпеки”, – повідомив старший майстер Іван Бондар.
Тому користуватися підземним транспортом можна без остраху, пояснюють у депо.
Кожна з шести станцій метро обладнана надпотужними акумуляторами.
“Свинцево-кислотна акумуляторна батарея призначена для аварійного живлення автоматики, оперативних ланцюгів, а також вмикається по всій підстанції аварійне освітлення. За часом триває десь півгодини. Якщо в тунелі зупиниться потяг, то вмикається аварійне освітлення і люди зможуть вийти”, – каже електромеханік, акумуляторник Сергій Браженко.
Такі величезні батареї також потребують огляду та обслуговування.
“Щоб було ціле скло в банках, щоб не були пошкодженні ізолятори, шини, треба доливка дисциплінованої води”, – сказав Сергій Браженко.
І це лише частина необхідних заходів. Втім у метрополітені наголошують: вже незабаром усі роботи будуть завершені.
Читайте також: У Дніпрі перевірили укриття в одній з амбулаторій міста