7 листопада 1947 року у Дніпрі почали курсувати перші тролейбуси. Вони стали символом відновлення міста після Другої світової війни, уособлюючи відбудову і нові перспективи. Сьогодні електротранспорт — це символ незламності, адже навіть в умовах повномасштабної агресії рф та атак на енергетичну інфраструктуру він продовжує працювати.
«У Дніпрі працює 21 тролейбусний маршрут (200 водіїв і 100 кондукторів). Загальна протяжність тролейбусної мережі становить майже 400 км. Дніпро демонструє високі темпи розвитку тролейбусного руху. З 2017 року було відкрито 4 маршрути (№ 2, 14, 21 та 6) і подовжено ще 4 (№ 19, 5, 10 та 12). Це один із найкращих показників в Україні. Протягом 2015-2022 років тролейбусний парк Дніпра поповнився на 96 нових тролейбусів, усі вони обладнані пандусами для перевезення маломобільних груп населення. Загалом у тролейбусному парку 174 машини. Дніпровський тролейбус має фірмовий дизайн — лазуровий колір із білою хвилею та логотипом міста», — зазначив провідний фахівець КП «Дніпровський електротранспорт» Нікіта Керенцев.
Пані Наталя вирішила стати водійкою тролейбуса ще в школі, а в 18 років пішла на курси водіїв. Це було 51 рік тому, і відтоді вона незмінно працює за кермом. Хоча вже може піти на пенсію, робити цього не планує — надто подобається робота.
«Коли я тільки прийшла, працювала на маршруті № 4, який йшов від парку ім. Шевченка до металургійного заводу. Пасажирів було так багато, що двері тролейбуса не зачинялись, інтервал руху був 2 хвилини. Не дай боже пропустити світлофор чи затриматися! Було важко, але мені це подобалося тоді, й подобається досі. Зараз у деякому плані ще важче, адже люди стали вимогливішими — скаржаться, якщо в салоні холодно чи спекотно, або якщо приїхав на хвилину пізніше, ніж показує навігатор. Проте свою роботу я люблю, тут чудовий колектив. Я завжди йду сюди, як на свято! У цій роботі багато нюансів і тонкощів, і мені подобається все у комплексі. Це не передати словами», — розповідає Наталя Нешта, водійка тролейбуса.
Пані Вікторія працює водійкою тролейбуса лише рік. Прийшла на роботу після курсів водіїв, а до цього три з половиною роки працювала кондуктором. Каже, що бути за кермом складніше, але й значно цікавіше.
«У кондуктора своя відповідальність, адже він працює з грошима, а у водія відповідальність — це дорога. Потрібно бути пильним, зосередженим, пам’ятати, що відповідаєш за безпеку пасажирів і всіх учасників дорожнього руху. Я не пошкодувала, що змінила рід діяльності. Тим, хто тільки замислюється про це, можу сказати, що головне — мати сильне бажання, бути відповідальним і не боятися втілювати свої мрії», — поділилася Вікторія Дон, водійка тролейбуса.
Зареєструватися на курси водіїв можна за телефонами: 056-373-92-13, 093-459-54-83, 063-616-70-56 або через Google-форму за посиланням.
Читайте також: Найбільше теплопостачальне підприємство Дніпра «Теплоенерго» отримало від Японії ще три одиниці спецтехніки