Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Піаніст-есктреміст зробив подарунок Дніпру


Піаніст-есктреміст, відомий ще з Майдану, зробив новий подарунок Дніпру. Завдяки його акції наш вокзал стане першим в Україні, де просто посеред зали очікування буде стояти піаніно. Про реакцію подорожуючих та конфлікт з адміністрацією вокзалу розкаже Вікторія Будзинська.


Кадри, зняті на телефон під час Революції Гідності  прославили піаніста Богдана на весь світ та зробили його одним із символів Майдану. Відео мало назву «український екстреміст грає на піаніно» –   так зародилася назва проекту «піаніст -екстреміст».  Його мета – аби у кожному місті перехожі мали можливість просто на вулиці зіграти на піаніно. На  Набережній вже давно стоїть подарований  хлопцем музичний інструмент. А ось новеньке,  його на цьому тижні Богдан подарував Дніпровському залізничному вокзалу.

Ідея поставити музичний інструмент на вокзалі прийшла з Європи. Там  це далеко не рідкість. Всі охочі можуть зіграти будь-яку мелодію, а подорожуючі нею насолодитися.

–  Відчувається, що це не любитель, а майстер. Дуже мене розчулила ця музика, – говорить чоловік.

–   Це дуже добре, коли сидиш і грає така приємна музика. Чекаю на потяг. Просто чудово, – радіє жінка

– Приємно, що очікуючи потяга, я на роботу їду,  тут розслабон такий, музика, – додає дівчина.

– Дуже добре грав.  Я думаю він так само професійно  виконує свій військовий обов’язок, – говорить чоловік

І дійсно, Богдан служив в одному з батальйонів, звідси й військова уніформа і бажання подарувати  піаніно саме Дніпровському вокзалу.

«Для нього це місто дуже вважливе, бо  звідси дуже багато його друзів, у тому числі й ті,  які загинули  на війні. Перші інструменти, які стояли під облдержадміністрацією – він на них грав, проводжав хлопців у ротацію. Сам з ними їздив. Тому коли з’явилася ідея в принципі поставити піаніно на вокзалі – сумнівів не було, що це буде Дніпро», – розповідає координатор акції Катерина Леонова.

«Я хочу щоб моя країна вийшла на більш високий рівень культури. Війна на Сході почалася через низький рівень культури. Тільки в таких умовах могли виникнути  сварки  через мову», – стверджує піаніст-екстреміст Богдан

Піаніст-екстреміст хвалиться – розмальовував музичний інструмент самотужки. Жоден з художників не забажав зробити це безкоштовно.  Каже, червоно-чорні кольори не мають стосунку до «Правого сектора»,  під стягом такого кольору колись  борилися з окупантами його предки.

«Ці кольори  для мене набагато важливіші, ніж жовто-блакитні. Я не хочу  ні в якому разі погано говорити про національний український прапор, але зараз дуже  багато  сволоти прикривається цим прапором», – говорить піаніст-екстреміст Богдан.

Та чудова ідея  зіткнулася  з пострадянським мисленням  адміністрації вокзалу. Вона побачила в  червоно-чорних кольорах політичний підтекст і  вже повідомила піаніста-екстреміста, що переставить піаніно  туди, де його побачить якомога менше людей.