Site icon Телеканал «ДніпроTV»

7 тисяч гривень: чи реально прожити?

На 7 тисяч гривень можна прожити 30 днів. Саме так вважають у Міністерстві соціальної політики. Адже вони оновивши дані про прожитковий мінімум в Україні на друге півріччя поточного року – визначили саме таку суму – 7 тисяч. Українці разом з експертами не згодні, та чи потягне державний бюджет збільшення прожиткового мінімуму – величезне питання.

Вікторія переселенка з Донеччини, у Дніпрі мешкає понад рік, ледь не щодня на роботі. Заробляє понад 18 тисяч – але зайвих грошей не має. Сім тисяч прожиткового мінімуму від міністерства соцполітики жінку, м’яко кажучи, вразили.

Зізнається, знімати квартиру коштує вдвічі більше: “Більше, ніж половина зарплати на це витрачається. Також треба щось поїсти, треба щось вдягнути, бо зима, літо, треба щось новеньке. Це також мильні засоби, для квартири, для мене”.

Дівчина додає: через надвисокі ціни немає змоги відкладати гроші. Тільки на їжу за місяць родина витрачає близько 8 тисяч гривень. Тож з прожитковим мінімумом у сім тисяч не згодна, і звідки береться ця цифра – не розуміє.

Розмір прожиткового мінімуму почали затверджувати ще у 2000 роках, після кризи 1998-го.

“Береться 3 умовних корзинки, набір харчування, набір товарів промислового виробництва, і набір послуг”, – пояснює економіст Олег Пендзин.

Розрахунки проводить Міністерство соціальної політики.

Згідно з розрахунків мінсоцполітики на місяць працездатній особі має вистачати 3 тисяч 725 гривень:

Для пенсіонерів ситуація інша. Ніна Петрівна на пенсії вже 10 років. Жінка каже, що ціни зараз космічні. Ковбасу та сосиски купувати вже дорожче ніж м’ясо. Пенсія пані Ніни майже 4 тисячі гривень.

“Якщо взяти тільки мою пенсію, то це тільки ліки та комуналка, а вже пенсія чоловіка іде на їжу, і все одно якісь витрати несподівані, як наприклад, зламався холодильник нам прийшлося купувати новий”, – розповідає дніпрянка Ніна Козуб.

Непрацездатній особі має вистачити:

Загалом – 6016 гривень. Мінімальна ж пенсія в Україні – 2980 гривень.

За словами експертів, розрахунки Міністерства соцполітики з реальними цінами та потребами українців не співпадають. Такі розрахунки пов’язані з тим, що в держбюджеті просто немає грошей.

“Для того, щоб привести прожитковий мінімум до фактичного, бюджету треба було додатково пів трильйона грошей. Це був 21-й рік. В бюджеті просто немає грошей, тому вони прямим текстом говорять “ми розраховуємо соцплатежі з фактичної спроможності бюджету”, – розповідає економіст Олег Пендзин. 

Додає песимізму і споживча інфляціє, постійне зростання цін.

За прогнозами експертів у наступному році вона зросте щонайменше на 10%. Тож знову постання питання про перерахунок прожиткового мінімуму, реальних потреб українців та кореляції цих цифр.

Читайте також: Більше 500 тис. грн прибутку щомісяця: на Дніпропетровщині прикрили притон розпусти