Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Семирічний розбишака затероризував своїх однокласників


Скандал в одній із дніпровських шкіл. Цілий клас не ходив на заняття кілька днів, а все через семирічного хлопчика, якого бояться не лише всі однокласники, але і їх батьки. Адже він кожного дня безжально лупцює однолітків і кривдить вчительку. Мати бешкетника усе заперечує і лише пише скарги. Усі інші батьки обурилися і вийшли на мітинг, аби їх почули.


2-б – єдиний клас у школі, де встановлена прихована камера. Це не примха батьків, а необхідність.

«Мы установили камеру за свои вредства, ведем регулярную съемку, просматриваем видео», – говорить мати одного з дітей.

Жахіття у цьому кабінеті розпочалися в той день, коли до класу зайшов новий хлопчик, кажуть батьки. Він щодня ображає і дітей, і дорослих. Минулого тижня терпець батьків урвався – вони влаштували пікет під школою.

«Вот этот вот плакат нарисовал мой ребенок, потому что он боится ходить в школу»,- говорить жінка.

Запевнють: їхні діти в один клас з розбишакою більше не ходитимуть!

«Приступы необоснованной агрессии. СКЛЕЙКА подскакивает, хватает за волосы, колет скрепкой открытой детей, то есть ребенок, который не контролирует свои эмоции и агрессия в адрес детей постоянная», – говорить мати школяра Олена Терелецька.

Діти – по-справжньому налякані.

«Ходит по класу со скрепкой и говорит: я тебе глаз выколю. Я за своего ребенка переживаю. Тем более, что моя дочка сидит перед ним», – переймається батько школярки Роман.

Класний керівник другого б часто на лікарняному – через нервові розлади. Неадекватну поведінку підтверджують й інші педагоги:

«Мальчик непослушный. Он делает вид, что послушал меня, но разворачивается и идет делает то, что нельзя делать. То есть шалости, которые граничат с хулиганством», – розповідає вихователька групи подовженого дня Аліна Васильченко.

Мати хлопця провину свого бешкетника не визнає і на контакт не йде ані з батьками, ані з учителями. Лишень пише на них скарги до різних інстанцій. Позиція жінки – така:

«Он не бьет детей, он защищается. А другие родители наоборот настраивают своих детей против моего ребенка, и сами его бьют. Не вижу причин менять школу, потому что уверена, что мой ребенок ни в чем не виноват», – виправдовує мати Андрія.

Батьки другокласників у відчаї – їхні діти в синцях, але вдіяти нічого не можуть. Зверталися до багатьох інстанцій. Відповідь одна – вирішувати долю бешкетника може лише його мати. Все інше забороняє закон.

«У нас не было права взять его и исключить. То, чего хотели родители», – каже директор школи Лариса Жмако.

Батьки з  позицією керівництва не згодні. Вони наполягають, щоб хулігана перевели на іншу форму навчання.

Без згоди мами навіть шкільний психолог не міг індивідуально займатися з хлопчиком. Проте одне заняття все ж таки вдалося провести.

«Ребенок теряет быстро контроль, ребенок агрессивен. То есть, может,  причина исходит из домашней обстановки», – пояснює шкільний психолог Катерина Гапон.

У відділі міського управління освіти дізналися про цю ситуація нещодавно. І вже створили комісію, яка винесла свій вердикт.

«Є певні порушення чинного законодавства, що призвело до такої ситуації. І на сьогодні, розглядається питання дисциплінарного стягнення по відношенню до керівництва – адміністрації навчального закладу за ті порушення, які спровокували таку ситуацію», – говорить начальник відділу міського управління освіти Світлана Клявченко.

Спеціалісти радять батькам – якщо у вашій школі виник подібний конфлікт – не замовчуйте його і не затягуйте із зверненнями. Адже навіть надскладні проблеми можна вирішити у правовому полі.

«Вирішувати сумісно, не треба агресивно налаштовувати один проти одного. І не треба обговорювати питання: що ця вчителька погана, той батько не такий– при дітях. Оце не правильно», – додає Світлана Клявченко.

Через три дні бойкоту, хлопця таки перевели з класу в інший – екстерном у 3-б. Проте ніхто не може гарантувати, що тепер третьокласники не потерпатимуть від поведінки малого хулігана.

Анастасія Ковальова