Майже 60 родинам надали житло у домівках Личківської громади Новомосковського району. Раніше будівлі пустували. За проживання місцеві грошей не беруть…
Личківська громада Новомосковського району. Тут знайшли прихисток ще 60 родин, які втратили житло через російську агресію, розповідає місцевий староста.
Борис Гейдер, староста: «Тут були, приїжджали. Ніч переночували та поїхали. От на початку, в основному в березні місяці. Другий приїхали: це підійшло, це не підійшло, там десь лучше. Ну, як зразу, де краще — розібрали. А оставалися такі більш заброшені, неухожені. Ну, і на них находились, тому що людям діватися нікуди».
Вадим Кремена — мешканець Ковпаківки. Переселенцям віддав хату. Каже, сплачують тільки за комуналку.
Вадим Кремена, житель с. Ковпаківка: «Подзвонили знайомі з села, що знакомі їдуть, треба людей поселить. Дід мій жив тута. Дідова хата в спадщину досталась. Тук оселя пуста — люди приїхали. Так сталося, що требла було допомогти людям».
На сусідній вулиці оселилася пенсіонерка з окупованої Луганщини. Пані Ірина побілила стіни. А її син полагодив дах і пічку. Тож взимку, кажуть, буде тепло.
«Сковородку дали, кастрюльку дали нам. Що підкупили, що с собою брали».
Ірина, переселенка з Лисичанська: «У нас така була ситуація, що нам далі було нікуди діватись. Мусили виїхати звідти. Такою була ситуація, життя небезпечне. І ми зібралися зі своїми близькими, родичами і куди очі дивляться».
Володимир, переселенець з Лисичанська: «Так сталося, що довелося потрапити сюди, до Дніпропетровської області. Потроху обживаємось, живемо. Люди допомагають і ми допомагаємо: дров нарубати, дерева попиляти, траву покосити».
А у Бузівці нове життя розпочала родина з Донеччини — Олександр, Тетяна та їхня донька з двома дітьми.
Тетяна, переселенка з Донеччини: «Чоловік зі старих досок, що можна було розібрать базок який, поразбирав, і зі старих досок зробив душ».
Віднині у Личківській громаді понад 320 переселенців. Селяни готуються до зими і вірять тільки в перемогу у війні над рашистами.