Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Городина на підвіконні: що можна виростити вдома

У квартирах дніпрян з’являються мінігороди, бо ціни на овочі повзуть угору. Що вирощують люди, чи багатий врожай збирають і скільки при цьому витрачають? 

Ціни на овочі б’ють рекорди. За кілограм цибулі на базарі правлять 43 гривні. Дніпрянка Олена Роговська також вражена цінами. Але знайшла економний варіант. Влаштувала «6 соток» на підвіконні.

Олена Роговська, вирощує розсаду на підвіконні: «Це моя розсадка, яку я почала висаджувати у лютому місяці. Почалася війна, вчасно не знала, що, як буде. Глянула на ринку, 15 грн один кущик перчика — це не дуже економічно. 3,80 коштує пакетик помідор. Ну, нехай три пакетики, буде врожай 80 кущиків цих помідор».

У Олени вже зійшли перці, томати, баклажани і кабачки. Також жінка з радістю демонструє минулорічний врожай.

«Огірочки, томатний сік, перець солодкий — все натуральне, бо віращено без жодних хімікатів».

А у Сергія Додатка на підвіконні екзотичні рослини. В його колекції лавровий лист, лимон та інші рідкісні екземпляри.

Сергій Додатко, вирощує екзотичні рослини: «Це мурая метельчаста, рослина японських імператорів. Її використовують у народній медицині, як тонізуючий і знеболюючий відвар. Це кава арабіка, навіть із плодом. Пробував варити каву, але вона міцна, тому що з кофеїном».

Ще одна гордість Сергія — каламондин. Гібрид мандарина і кумвата.

«На вигляд, як звичайний мандарин. Так, спробуємо… кисліше за мандарин точно, але смачний і на запах такий самий».

У пані Олени на подвір’ї туї. А вдома на підвіконні мінітеплиця. Врожаєм ласує до сніданку.

«Ось я збираю врожай до сніданку — 2 помідорчика. Чесно скажу, не збирала кілька днів».

Зелень, яку вирощує, використовує в роботі. Олена — астрологиня.

Олена Новгородова, астрологиня: «Розмарин добавити до води — і буде чудовий смачний напій. Кімнатна м’ята, яка довго росте, і базилик — це взагалі показник енергетики людини. Якщо ми любимо такий запах — то ми маємо енергію і до нас ідуть кошти».

Де не посій, там і вродить. Це про українську землю. Втім, у наших широтах росте не все.

Анатолій Кабар, директор Дніпровського ботанічного саду ДНУ: «На Дніпропетровщині ще потрібно проводити заходи зі збереження вологи. Мінус — у чорноземах звичайних занадто висока карбонатність, відповідно, не всі культури можуть зростати. Виникають значні проблеми з лохиною, з брусницею, чорницею — ягідними кульутрами деякими».

У четвертому місяці, окрім овочів, дніпряни висаджують і квіти. Після найважчої зими різнокольорові рослини також піднімуть настрій.

Читайте також: Як сьогодні працює громадський транспорт у Дніпрі