Site icon Телеканал «ДніпроTV»

4 тисячі за вподобайки у соціальних мережах. Чи можливо заробити, сидячи на дивані?

Заробити 4 тисячі гривень на день, сидячи вдома на дивані — мрія багатьох. Але це класична схема аферистів. Дніпрянин Олександр не розгубився, а сам заробив на шахраях. Як йому це вдалося?

Легкі дії та швидкі гроші — лозунг класичних аферистів. Кожен, хто хоч раз отримував повідомлення у месенджерах, замислювався: чи дійсно можна заробити просто тиснувши на вподобайки? Може звільнитися зі своєї основної роботи і спробувати?

Що пропонують після проходження перших етапів схеми та як шахрайським способом переводять ваші кошти на свої картки?

Олександр – один з тих, кого аферисти намагалися спіймати на гачок. У месенджері отримав повідомлення про роботу з досить привабливою зарплатнею. Він відразу зрозумів, що це класичний «розвод на гроші». Але продовжив спілкування, бо вирішив провчити шахраїв, забрати їхні кошти та відправити на ЗСУ.

Насамперед шахраї дізнаються вік та місце роботи — для визначення вашої платоспроможності. Потім надають перше, досить легке завдання: ставити лайки та заробляти гроші. За це Олександр дійсно їх отримав.

“Що таке 3 лайки поставити, ви розумієте, там 2 хвилини часу. І потім вони тобі висилають 100 гривень для заманушки”, — каже Олександр Гордієнко, який надурив аферистів.

Після того, як аферисти входять у довіру, жертві починають пропонувати іншу схему заробітку. І тоді вже дійсно виманюють гроші. 

Олександр Гордієнко розповідає:

“Мені вдавалося на кожному такому аферисті заробити 300-400 грн на ось цих лайках. Спілкуючись з ними, роблячи вигляд, що я зацікавлений, що я зараз піду гроші знімати, що я буду переводити. Я ось це їм розповідаю. І вони мене затягували – переводячи кошти мені. І потім я обривав зв’язок.”

Олександр спілкувався з десятьма шахраями. Таким чином йому вдалося заробити близько 3 тисяч гривень. 

“Я ризикував невеликими коштами, я розумів що якщо вони мені вже перевели 700 грн, то ризикувати до 1000 грн я можу спокійно. Бо їм не цікаво заробити на мені 1000”, — каже Олександр Гордієнко.

Насправді шахрайських схем набагато більше: виграші призів, соціальні виплати під час війни, ваш родич у біді – тощо. 

“Приблизно, у нас реєструється декілька десятків звернень громад саме до кіберполіції по Дніпропетровській області – щоденно. Відсотків 70-80 стосується саме платформи ОЛХ. Якщо шахрайство здійснено у великих розмірах від 4 тисяч неоподаткованих мінімумів, то це вже карається позбавленням волі від 3-8 років”, — зазначає начальник 7-го сектору управління протидії кіберзлочинам НПУ в Дніпропетровській області Дмитро Данченко.

Кіберполіція на своєму сайті постійно попереджає людей  стосовно нових схем шахраїв. До того ж тут можна залишити заяву онлайн, якщо ви стали жертвою аферистів.

Читайте також: Підготовка до зими: як у Дніпрі проходять поточні ремонти в медичних закладах?