Site icon Телеканал «ДніпроTV»

4 роки по судах: демонтаж МАФів у Дніпрі визнано законним

Боротьба з МАФами у Дніпрі триває. Головний спеціаліст департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради Олександр Костюченко, розповів про судові розгляди у справі щодо роботи міської влади по очищенню міста Дніпра від незаконних забудов.

Він пояснив, що незаконні вони, бо більшість були встановлені з порушенням норм законодавства, тобто не мали жодних дозвільних документів. Крім того, такі споруди спотворювали вигляд нашого міста.

Боротися з МАФами комунальники почали у 2016 році. Тоді приватних підприємців попереджали, що всі споруди без документів, які не підтвердять право власності на споруду чи що вона стоїть законно, будуть демонтовані або запропоновано самостійно прибрати споруду з вулиці.

5 липня 2018 року виконавчий комітет Дніпровської міської ради прийняв рішення № 636. Згідно з ним виконавчі органи та комунальні підприємства повинні були демонтувати тимчасові споруди. Для цього був складений перелік адрес, де розташовувалися ці незаконні споруди. Цей перелік адрес був доданий до рішення виконкому.

Виконуючи рішення виконкому, комунальні підприємства демонтували серед інших МАФи на вулиці Бердянська, вулиці Малиновського, проспекті Миру та проспекті Малиновського.

Такі дії не сподобалися Товариству з обмеженою відповідальністю «Тіслав», адже саме вони встановили незаконні споруди за цими адресами. У січні 2019 року ТОВ «Тіслав» звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду, аби скасувати рішення виконкому та визнав незаконним демонтаж цих МАФів. Свою позовну заяву вони аргументували тим, що у них начебто наявні договори про тимчасове використання об’єкту благоустрою не за цільовим призначенням, а також що виконавчий комітет Дніпровської міської ради не має права приймати рішення про демонтаж тимчасових споруд без відповідного на це рішення суду. Також ТОВ «Тіслав» зазначало у позові, що порушення правил благоустрою не може бути підставою для демонтажу їхніх споруд.

29 жовтня 2020 року Дніпропетровський окружний адміністративний суд ухвалив рішення стосовно цієї справи. Відповідно до нього всі позовні вимоги ТОВ «Тіслав» залишено без задоволення. Тобто дії виконавчого комітету та комунальних підприємств ДМР щодо ухвалення рішення про демонтаж та сам демонтаж тимчасових споруд товариства визнано законними.

ТОВ «Тіслав» не погодився з рішенням та звернувся до суду з апеляційною скаргою. В ній було зазначено, що Дніпропетровський окружний адміністративний суд ухвалив рішення з порушеннями норм законодавства. У своєму позові до суду апеляційної інстанції ТОВ «Тіслав» просило скасувати попереднє рішення та ухвалити нове, в якому дії Виконавчого комітету та комунальних підприємств, які демонтували МАФи, будуть визнані незаконними.

Проте розглянувши всі наявні в суді матеріали та докази, які надавалися сторонами, Третій апеляційний адміністративний суд 19 вересня 2022 року також визнав дії місцевої влади щодо демонтажу МАФів законними на обґрунтованими.

В подальшому ТОВ «Тіслав» не погодившись із рішеннями суду попередніх інстанцій звернулось із касаційною скаргою яку також залишено без задоволення чим підтверджено законність та обгрунтованість рішень суду першої та апеляційної інстанції.

Це був третій суд, який зазначив, що міська влада демонтувала МАФи відповідно до всіх норм законодавства. Тобто боротьба з незаконними спорудами абсолютно законна.

У 2016 році в Дніпрі нараховували близько 6 тисяч незаконно встановлених кіосків. З того часу комунальні служби демонтували вже більше половини.

Міська влада і надалі буде проводити роботу по очищенню Дніпра від незаконних забудов, будь то МАФи чи інші об’єкти самочинного будівництва».

Читайте також: .У Дніпрі демонтували пам’ятники Горькому та Чкалову