Site icon Телеканал «ДніпроTV»

22 стихійні сміттєзвалища ліквідували у Дніпрі від квітня — роботи тривають

У Дніпрі з початку квітня почались роботи з ліквідації стихійних сміттєзвалищ. Сьогодні одне з таких прибирали по вулиці Бориса Мозолевського у Шевченківському районі. 

«Об’єм цього «утворення» приблизно 32 куб. м. Залучили бригаду комунальників й техніку: фронтальний навантажувач та 2 самоскиди. На ліквідацію знадобиться день. Підставою для обстеження стало звернення місцевих жителів. Районні ради інспектують території, подають заявку, її розглядають на комісії, потім вже починається робота з вивезення», — зазначив Ярослав Крисько, начальник управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради, який 19 липня є черговим по місту.

Це вже 22 стихійне сміттєзвалище, ліквідоване від весни 2024 року. У департаменті закликають мешканців укладати договори з офіційним перевізником та стежити за санітарним станом прилеглих територій.

Щодо ліквідації сміттєзвалищ можна звертатися на Єдину гарячу лінію міської ради: (056) 732-12-12, (095) 732-12-12, (096) 732-12-12, (073) 732-12-12.

Під час інспектування черговий також перевірив, як прибирає негабаритні відходи ТОВ «Екологія-Д» — визначений перевізник на території міста. Працювали в районі просп. Пилипа Орлика, 21. Площа контейнерного майданчика на цій локації близько 15 кв. м.

«У середньому за місяць у літній період ТОВ «Екологія-Д» вивозить 18 тонн негабаритних відходів. Згідно з нормами, які входять до тарифу за вивезення твердих побутових відходів, 10 % становлять саме великогабаритні відходи. Як правило, на локаціях у районі багатоповерхівки перевізник визначає графік, орієнтовно це раз на тиждень», — прокоментував Ярослав Крисько. 

Сьогодні працює близько 30 сміттєвозів. Також встановлено 27 контейнерів великої ємності для ТПВ (типу мультиліфт), їх забирають у міру накопичення. Вивезення ремонтних та будівельних відходів з контейнерів та контейнерних майданчиків не входить до тарифу.

«Мешканець може самостійно укласти договір з перевізником, який має договір з міським полігоном і вивозить такі відходи. Будівельне сміття – не побутове, воно не входить до тарифу на вивезення ТПВ», — підкреслив черговий.

Укласти договір з офіційним перевізником можна в абонентських відділах за адресами:

Читайте також: У світі стався глобальний IT-збій: низка компаній заявила про перебої в роботі