У рамках глобальної кампанії «16 днів проти насильства» Дніпровський міський центр соціальних служб провів тематичний інтерактивний тренінг «Запобігання та протидія гендерно зумовленому насильству». На захід запросили отримувачів послуг центру – осіб та сім’ї у складних життєвих обставинах, а також осіб, які виховують дітей, що залишились без батьківського піклування.
Фахівці центру серед іншого розповіли про те, як запобігти та протидіяти домашньому та гендерно зумовленому насильству. Пояснили різницю цих понять. Разом з учасниками розглянули форми насильства, засоби впливу на кривдника та алгоритм допомоги постраждалим.
«Проаналізували поширені міфи про насильство та гендерні стереотипи, обговорили різні неоднозначні кейси для розпізнавання насильства. А ще ознайомили слухачів із правами постраждалих від насильства, розказали про служби у Дніпрі, до яких можна звернутися по допомогу у разі насильства», – зазначила Марина Сердюк, фахівчиня із соціальної роботи спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування постраждалих від насильства, ведуча тренінгу.
Учасники тренінгу долучилися до вправ і дискусій, обговорювали власний досвід у рамках «відкритого мікрофону». Головне –отримали потрібні знання для подолання стереотипів та формування культури нульової толерантності до насильства.
Серед учасників тренінгу була й пані Ірина. Вона опікун, отримувачка послуг Дніпровського міського центру соціальних служб. «Почула корисну інформацію. Серед іншого, й як запобігти насильству, куди можна звернутися за допомогою. Дізналася, що у місті є спеціалізовані заклади. Це дуже добре. Подача інформації від спікерів була динамічною, а відтак — цікавою», — каже Ірина.
Контакти міських служб і закладів допомоги постраждалим від насильства у Дніпрі:
– Спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі: просп. П. Калнишевського, 55; 068 806 23 50;
– Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (з «кризовою кімнатою»): просп. С. Нігояна, 3; 066 448 61 54, 067 200 25 66;
– Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі: 056 785 73 60, 067 200 40 62;
– Спеціалізована служба «Телефон довіри»: 056 767 18 41, 067 200 80 35;
– Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя»: 099 520 79 18, 099 520 79 34.
Читайте також: 7 найпростіших укриттів відремонтували цьогоріч у медичних закладах Дніпра