В Україні близько 257 тисяч людей живуть з ВІЛ. І майже 70% з них знають про свій діагноз. Але все ще кожен третій українець або українка не знають про свій ВІЛ-статус. Першого грудня відзначають всесвітній день боротьби зі СНІДом. Що варто знати про цю хворобу та де перевіритись у Дніпрі? Про це говорили у програмі «Твій вечір» на каналі Дніпро TV.
«Кожен день виявляють немаленьку кількість людей з цим захворюванням. Інфекція давно вийшла за рамки вразливих груп, – розповіла в.о. директора ГО «Синергія душ» Ірина Божко. – Якщо раніше СНІД вважали хворобою наркозалежних, або жінок комерційного сексу або чоловіків, які практикують секс з чоловіками, то сьогодні це захворювання загального населення. Воно переведено до розряду хронічних хвороб. Сьогодні тільки у міському центрі СНІДу на диспансерному обліку перебувають 7 тисяч містян. Це ті люди, які знають про свій статус. З них більше 5,5 тисяч осіб приймають препарати».
Сучасні методи лікування дозволяють інфікованому жити повноцінним життям за умов, що він буде приймати ліки. “Якщо раніше не було високо активної антиретровірусної терапії (скорочено — ВААРТ), то зараз вона є. Вона видається безкоштовно. Люди її отримують та приймають. І так само тестування. Якщо раніше це був дуже довготривалий процес, то зараз це робиться за один день. Можна прийти, пройти тестування і у разі, якщо результат буде позитивний, одразу проконсультуватися зі спеціалістами, і отримати препарати», – розповіла спеціалістка ГО «Синергія душ» Світлана Родік.
Сьогодні вже не потрібно здавати кров, щоб дізнатися про свій статус. «Є вже оральні тести. Людина може сама вдома зробити цей тест. Це дуже легко та просто, є інструкція. Протягом 15-20 хвилин буде готовий результат. Але у будь-якому випадку після орального тесту потрібно зробити тест з використанням крові», – повідомила Ірина Божко.